Úvod Aktuality Fontána „Chlapec s rybkami“ znovu ožila po viac ako 30 rokoch

Fontána „Chlapec s rybkami“ znovu ožila po viac ako 30 rokoch

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Fontána „Chlapec s rybkami“, ktorá je dielom Ladislava Ľudovíta Polláka, znovu ožila dnes 30. augusta po viac ako 30 rokoch aac 코덱. Za jej obnovu sa dlhodobo zasadzoval člen iniciatívy Spoločne pre Piešťany, Seniorského parlamentu a nový poslanec Mestského zastupiteľstva Petr Veverka. Venoval množstvo času aktivizáciou kompetentných, vyhľadaniu firmy, ktorá by pomohla s opravami 디알도스 다운로드. Pracovníci Služieb mesta Piešťany pod vedením Romana Skaličana vyriešili technické problémy týkajúce sa elektroinštalácie, odvetrania šachty, vybudovali nové osvetlenie a zabezpečili prívod vody i nízkonákladovú prevádzku, ale aj rôzne administratívne prekážky ldplayer.

Fontána u Fontány 001

Fontána bude v budúcnosti potrebovať reštaurovanie vrchnej časti, v ktorej sa nachádzajú sochy, pričom z mestského rozpočtu by na zachovanie tohto umeleckého diela malo ísť 10 000 eur 피닉스 다운로드. Obnovu fontány „Chlapec s rybkami“ podľa vyjadrenia Petra Veverku podporili Martin Baran zo spoločnosti Mineral Aquaservis, konateľka spoločnosti RESPECT Eva Juristová, ale veľkú zásluhu nesú aj Služby mesta Piešťany, prednosta Mestského úradu Eduard Strapatý a v neposlednom rade syn tvorcu fontány Matej Pollák, ktorý umožnil sfunkčniť dielo a potešiť tým občanov i návštevníkov mesta Piešťany 마이크로소프트 공식 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Fontána u Fontány 009

Fontána “Chlapci s rybkami” patrí k vrcholom tvorby Ladislava Ľudovíta Polláka, v Piešťanoch tvoriaceho umelca a akademického sochára qlab 다운로드. Tradicionalisticky poňaté dielo z roku 1956 je sčasti vytesané z jemného pieskovca a sčasti vyformované z umelého kameňa. Po jej uzatvorení pred rokmi z dôvodu potreby rekonštrukcie, zostala fontána bez vody a slúžila len ako socha, v budúcnosti by mala byť zapísaná do zoznamu Pamätihodností mesta Piešťany 오늘은 가지마 다운로드.
Fontána u Fontány 006Fontána u Fontány 004

-lt/Foto: Jiří Rais-
REKLAMA