Connect with us

Aktuality

Finalisti súťaže PRE VODU sa stretli v Piešťanoch

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťany privítali 1. apríla šiestich finalistov súťaže PRE VODU organizovanú nadáciou Ekopolis, ktorá má priniesť zodpovedné a efektívne využívanie vody v mestách a obciach. Skupinu mladých ľudí, ktorí priniesli najlepšie návrhy do súťaže, tvoria Barbora Kunovská, Viera Minarovičová a Andrej Somora, Stanislav Germuška, Michal Gašparovič, Ladislav Barenčík, Andrej Kučík a Daniel Eliaš. V našom meste si pozreli revitalizovanú časť potoka Dubová spolu s autorkou projektu Evou Wernerovou, ktorá je zároveň členkou poroty súťaže. Krajinná architektka im spolu s kolegom Vladimírom Mosným odprezentovali v Mestskej knižnici prednášky na témy Vodné toky ako súčasť urbanizovaného prostredia a Odtok vody z krajiny, jeho zmeny a vplyv človeka.

12961457_10154155599930929_4817197001330766744_n

V závere workshopu sa konali konzultácie finalistov súťaže PRE VODU. Prvý ročník, ktorý je organizovaný nadáciou Ekopolis s finančnou podporou spoločnosti Nestlé, má priniesť riešenia pre slovenské obce a mestá. Cieľom súťaže je prispieť k zodpovednému a efektívnemu nakladaniu s vodou prostredníctvom opatrení šetrných k prírode. Súťaž má ambíciu prepojiť nadaných mladých ľudí s tými, ktorí hľadajú inšpirácie a riešenia a ktorí chcú riešiť konkrétne problémy s vodou vo svojich mestách a obciach. Projekt by mal pomôcť pri problémoch zadržania alebo využitia dažďovej vody, suchách, povodniach, odnose pôdy z polí alebo čistení vody. Z dvanástich súťažných návrhov, ktoré sa uchádzajú o víťazstvo v súťaži mladých ľudí PRE VODU vybrala odborná porota šesť finalistov, ktorých okrem workshopu v Piešťanoch čaká aj ďalšia séria prednášok v Brne.

12932640_10154155601585929_6379549773607772521_n

Reklama

„Odborná porota mala ťažkú úlohu, pretože 12 súťažných návrhov bolo veľmi vyrovnaných. Kritériami pre výber finalistov bola kvalita a prehľadnosť spracovaného návrhu, inovatívnosť, realistické zhodnotenie rizík, ako aj splnenie požiadaviek zadávateľa, v prípade, ak išlo o riešenie niektorého z reálnych modelových problémov spojených s nakladaním s vodami,” uvádza Martina B. Paulíková, projektová manažérka Nadácie Ekopolis.

-lt/Zdroj: Nadácia Ekopolis-

Populárne články