REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Šesťdňová filmová oslava je na konci. Festival Cinematik od utorka 12. do nedele 17. septembra ponúkol 104 filmov. Podľa neoficiálnych informácií prekročila návštevnosť festivalu hranicu 13-tisíc divákov node.js 이미지 다운로드. Napriek početným projekčným miestam boli všetky sedadlá obsadené, usporiadatelia ich preto plánujú budúci rok ešte rozšíriť.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

V súťažnej sekcii Cinematic.doc zvíťazil film Diera v hlave ShowAppStore. Režisér Robert Kirchhoff ho pripravoval viac ako desať rokov. „Ja si témy nevyberám alebo ak si ich vyberám, tak si ich vyberám podvedome 유튜브 프리 다운로드. Témy ku mne prichádzajú. Pre mňa je vždy dôležité čeliť téme ako výzve. Ak sa rozhodnem pre nejaký film, je to aj kvôli mojej vlastnej zvedavosti. Zistil som, že téma rómskeho holokaustu je dlhé roky marginalizovaná a mňa zaujala nielen ako filmára, ale aj ľudsky.“ Autor tvrdí, že v ňom film zanechal akýsi bližšie nepopísateľný odtlačok 제이 쿼리 다운로드. „Osobne si myslím, že je to môj najlepší film. Keď tak rozmýšľam a vraciam sa k tomu, čo som všetko zažil a cez čo som prešiel, zisťujem, že by som to ani inak neurobil, ako je to vo finálnej verzii,“ dodal Kirchhoff Peview.

Cenu primátora mesta Piešťany získal Miro Remo za film Richard Müller: NespoznanýFilm spracováva najmä tienisté stránky života Richarda Müllera 트리오브세이비어 그리드 다운로드. „Inšpiráciou pre nás bola mimo toho bujarého obdobia, ktoré sme sledovali v televízii, aj jeho tvorba, ktorá bola neuveriteľne úprimná a veľmi intímna modern talking. Dokázala konkurovať zahraničnej produkcii v mojom discmane. Sformoval niekoľko mojich životných pocitov. Keď som stál pred otázkou, koho sportrétovať, o ktorej osobnosti urobiť dokumentárny film, Richard Müller sa ukazoval ako veľmi vhodný adept skrz nadšenie, ktoré vo mne vyvolal,” prezradil režisér filmu Miro Remo Sony Vegas 14. Podľa Müllerovho blízkeho priateľa a spoluautora filmu Mareka Kučeru je spevák veľmi ľudský a citlivý človek: „Ako vie byť tichý, tak vie byť aj veľmi vtipný, nie teda len smutný, ako si ľudia myslia Rayman Forever. Vtipnú časť sa nám do filmu nepodarilo dostať, ale možno v tom období, keď sme nakrúcali, akurát nemal až taký zmysel pre humor.”

Za najlepší hraný film bol vyhlásený psychologický film Julie Ducournau s názvom Raw 킬러 분식 다운로드.

Cenu divákov získala dráma poľskej režisérky Marie Sadowskej Umenie milovať.

Atraktivita filmového festivalu z roka na rok rastie. „Tento ročník hodnotím veľmi pozitívne, pretože pre nás sú dôležité faktory, že prídu ľudia na festival a že máme dobré filmy. Táto kombinácia sa podarila už vo štvrtok, piatok, kedy sme mali predaných viac akreditácií ako vlani za celú dobu festivalu,“ povedal člen programového tímu Peter Konečný.

Výhodou, ktorá každoročne láka organizátorov Cinematiku do Piešťan, je podľa Konečného blízkosť k Bratislave. „Máme toto mesto radi. Myslíme si, že kúpeľné mesto s tými sálami, ktoré aktuálne má, je postačujúce, no zároveň budúci rok by sme chceli rozšíriť premietanie do iných priestorov. Postupne chceme obsadiť Piešťany podobne ako karlovarský festival, ktorý naozaj obsadil celé Karlove Vary a hrá pomaly už aj na záchodoch, keďže už došli možnosti,” uzavrel Peter Konečný.

-vv-

REKLAMA