Connect with us

Aktuality

Festival letectva spustil predpredaj vstupeniek

Dlho očakávaný Festival letectva v Piešťanoch, ktorý v uplynulých dvoch rokoch prekazila pandémia, spustil predpredaj vstupeniek na plánovaný májový termín. Ich cena sa pohybuje od 7 do 42 eur.

Published

on

Reklama

Aj keď pandémia covidu znemožnila konanie dlho pripravovaného Festivalu letectva v Piešťanoch v roku 2020 a 2021, tento ročník leteckej šou nadobúda zo dňa deň reálnejšie kontúry. Jedinečný festival, ktorý bude oslavou letectva začne už v piatok 6. mája nočnými akrobaciami, ktorých súčasťou bude pyrotechnická a laserová šou. Nadupané letecké promenády potrvajú až do nedele a pestrý program je pripravený aj pre rodiny s deťmi. Cenovo výhodné vstupenky na túto unikátnu akciu sú už v predpredaji.

Trojdňová letecká šou bude na Slovensku po druhýkrát a ponúkne program, ktorý priláka naozaj každého. Odborná verejnosť si príde na svoje hneď v prvý deň konania. V piatok (6. mája) je pre ňu pripravená Európska výstava letectva – Aeroexpo, ktorá bude už v poobedňajších hodinách sprístupnená každému návštevníkovi. Večerná piatková šou bude spojená s leteckými akrobaciami, ktoré budú pod taktovkou najlepších pilotov zo Slovenska, Švédska Maďarska, Spojeného kráľovstva, Poľska, Francúzska, Litvy, Českej republiky či Rumunska. Celá šou bude okorenená pyrotechnickými a laserovými efektmi, ktoré budú namontované priamo na lietadlách, teda niečo, čo na Slovensku ešte návštevníci leteckých šou nezažili. Tento nočný letecký program bude súčasťou aj ďalšieho dňa, soboty.

Reklama

Tá sa ponesie aj v znamení dennej leteckej šou a predovšetkým, od rána až do večera bude pre rodiny s deťmi k dispozícii na ploche až 20 000 m2 rodinná a detská zóna, kde nájdu vyžitie deti všetkých vekových kategórií. Simulované budú aj útoky s pyrotechnickými pozemnými efektmi, v ktorých budú účinkovať uznávaní akrobati z celého sveta.

„Sme nesmierne radi, že letecká šou, ktorú sme dlho plánovali je tesne pred spustením. Je pravdou, že organizácia takejto šou je nesmierne náročná a zložitá, ale krok po kroku sa blížime k cieľu a budeme sa tešiť, keď návštevníkom prinesieme zážitok, na ktorý budú dlho spomínať. Spustili sme už aj predpredaj limitovaného počtu cenovo výhodných vstupeniek, tak pevne veríme, že letecký festival ľudí priláka, zaujme, poteší a prinesie nevídaný zážitok všetkým,“ povedal riaditeľ Festivalu letectva, Hubert Štoksa.

Reklama

TS Festival letectva Piešťany

Populárne články