Connect with us

Aktuality

Drahovce majú nového starostu. Slovenským dedinám tak šéfujú dvaja bratia

Published

on

Reklama
Reklama

Novým starostom Drahoviec sa stal Miroslav Ledecký. Jeho brat Vladimír je dlhoročným starostom Spišského Hrhova, ktorý sa svoji aktivitami v integrácii Rómov dostal do povedomia doma i v zahraničí. Súrodenecká dvojica tak bude šéfovať dvom slovenským obciam.

Kým v Spišskom Hrhove Vladimír Ledecký nemal protikandidáta, v Drahovciach sa o post hlavy obce  uchádzalo šesť záujemcov.  Volebná účasť v obci neďaleko Piešťan dosiahla 58,71 percenta. Celkovo kandidáti dostali 1 260 platných hlasov. Z nich 447, teda 35,47 percenta, dali obyvatelia Miroslavovi Ledeckému.

Na druhom mieste skončila kandidátka SMER-SD Zuzana Komárková s 248 hlasmi. Tretí bol doterajší starosta Juraj Klein (NEKA), ktorého si vybralo 222 voličov. Na ďalších miestach skončili Juraj Surový (SDKÚ-DS), Peter Spišák (NEKA) a Stanislav Nešpor (ĽS Naše Slovensko).

Reklama

Miroslav Ledecký sa pracovne doteraz  venoval vzduchotechnike, klampiarstvu a kominárstvu. Okrem toho pôsobí v kominárskych stavovských organizáciach, je fanúšikom lyžovania a Petry Vlhovej a šéfuje Slovenskému koseckému spolku.

Podľa jeho vyjadrení je najväčším problémom Drahoviec chýbajúca kanalizácia, pričom bez pomoci európskych peňazí, ju obec nezvládne zrealizovať. 

-th- Foto: FB Miroslav Ledecký

Populárne články