Úvod Aktuality Dom umenia ponúkne filmy, divadlo, operu, výstavu i večer ľúbostnej poézie

Dom umenia ponúkne filmy, divadlo, operu, výstavu i večer ľúbostnej poézie

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Dom umenia v Piešťanoch ponúkne záujemcom o kultúru v nadchádzajúcich dvoch týždňoch poriadnu dávku kvalitných filmov, divadelnú komédiu, ale aj ďalší zo série priamych prenosov z Metropolitnej opery. Výnimočným bodom pestrého programu bude podujatie nesúce názov „Láska je prostá ako dobrý deň“, teda večer francúzskej ľúbostnej poézie.

Aj-muži-majú-svoje-dni1-500x525

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Aj muži majú svoje dni
Divadelná komédia
Utorok 21 웰컴 투 사우스 다운로드. február 2017 19:00

Divadelná komédia v réžii Martina Mňahončáka prinesie pohľad do súkromia ozajstných chlapov. Láska, podvod, priateľstvo, nenávisť. Dá sa žiť vo svete bez žien? Štyria sexi muži ponúkajú svoj návod na život. Nahliadnite s nami za oponu… Excelentné herecké výkony v skvelej komédii predvedú Branislav Deák, Ján Jackuliak, Gregor Hološka, Milan Bahúl.

Vstupné: 15,-€ / predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia a cez www.ticketportal.sk

Zľava ZŤP neplatí !

csm_skuska_e6f5e53a7f

Lichožrúti
Filmová rozrprávka
Streda 22 Download chrome flash files. február 2017 16:00

Držte si ponožky, chystá sa útok na Vaše zásoby! Hlavného hrdinu nášho príbehu, malého lichožrúta Chichúnika, čakajú vo filme veľké dobrodružstvá. Keď ho navždy opustí milovaný deduško Lamor, u ktorého vyrastal, musí Chichúnik prekonať strach, vyliezť z okna do veľkého sveta a vydať sa hľadať strateného strýka Padreho. Okrem odvahy mu na novej ceste plnej prekážok pomáha aj to, čo mu celý život vštepoval starý otec – láska k rodine, dobrá výchova a lichožrútske „desatoro“ man who became the King of the Light Sea. Týmto zásadám verí, ale v novom prostredí sa aj vďaka nim ocitá v nebezpečných situáciách. Keď nakoniec s ťažkým srdcom predsa len poruší dve základné lichožrútske pravidlá „Nikdy nevezmeš celý pár“ a „Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej“, má na to vážny dôvod.

Réžia: Galina Miklínová
Hrajú/dabujú: Daniel Fischer, Ľubo Kostelný, Pavol Plevčík, Miro Noga, Táňa Pauhofová, Ján Koleník, Jozef Kroner …

Rodinný, animovaný film ČR/SR 2017, 83 min., slovenský dabing, MP-7

Vstupné: 3,50 € / predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia

PLATÍ zľava ZŤP !

muzzikanti

Muzzikanti
Slovenská premiéra filmu

Štvrtok 23 Download The Browman. február 2017 18:00
Romantický hudobný film režiséra Dušana Rapoša a scenáristu Petra Šišku.

Muzzikanti sú filmom plným pesničiek a melódií, od folklórnych koreňov až po mladú rockovú súčasnosť. Dej sa odohráva na česko-slovensko-poľskom trojmedzí v drsnom, ale pôvabnom kraji Těšínskeho Sliezka. Slovo chlapa má tu stále svoju silu, pôvab žien priťahuje od nepamäti a hudba má svoje nezastupiteľné miesto. Jednoducho magický kraj, pre zdanlivo obyčajné a predsa len osobité a hlbokou ľudskosťou pretkané príbehy s dobrým koncom… Herec Pavel Kříž, známy predovšetkým sériou filmov o Básnikoch vo filme stvárňuje drsného rockera Izzyho, ktorý prevádzkuje horský kemp Hancom Taza Practice 2019. Do úlohy jeho priateľky obsadili poľskú herečku Michalinu Olszańskú, ktorá zažiarila v titulnej úlohe životopisnej drámy Ja, Olga Hepnarová (2016). Pokojný život dvojice však naruší príchod partie hudobníkov z Prahy. V jej čele stojí Martin Dejdar, ako hasnúca popová hviezda a Maroš Kramár ako hudobný producent.

Hrajú: Pavel Kříž, Michalina Olszańska, Martin Dejdar, Maroš Kramár, Sara Sandeva, Markéta Konvičková, Patrik Děrgel, Magdalena Wronková, Eva Vejmělková, Jaromír Nohavica, Norbert Lichý, Halina Mlynková, Pavel Callta, Pavel Šiška, Leoš Mareš, Peter Cmorík, Jakub Kohák

Hudobná romanca ČR 2017, originálna verzia, 109 min., MP-12

Vstupné: 4,00 € / predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia

PLATÍ zľava ZŤP departure!

MET-Rusalka-500x525 (1)RUSALKA
Priamy prenos z Met Opery New York
Sobota 25. február 2017 18:55

Kristine Opolais sa predstaví v hlavnej role v novom naštudovaní Dvořákovej rozprávkovej opery o tragickom osude vodnej víly Rusalky. Inscenáciu v réžii Mary Zimmermanovej diriguje Sir Mark Elder, Brandon Jovanovich sa predstaví ako Princ, ktorý si získa Rusalkino srdce, Katarina Dalayman ako Rusalkina sokyňa Cudzia kňažná, Eric Owens ako Vodník, Rusalkin otec, a Jamie Barton ako Ježibaba 후쿠오카 다운로드.

Dirigent: Sir Mark Elder
Réžia: Mary Zimmerman
Scéna: Daniel Ostling
Kostýmy: Mara Blumenfeld
Svetelný dizajn: T.J. Gerckens
Choreografia: Austin McCormick

Obsadenie: Kristine Opolais (Rusalka), Katarina Dalayman (Cudzia kňažná), Jamie Barton (Ježibaba), Brandon Jovanovich (Princ), Eric Owens (Vodník)

Dĺžka opery: 220 minút ( 2 prestávky)

18:55 – 19:05 Úvod
19:05 – 20:09 Prvé dejstvo
20:09 – 20:39 Prestávka
20:39 – 21:24 Druhé dejstvo
21:24 – 21:57 Prestávka
21:57 – 22:52 Tretie dejstvo
22:52 – 22:57 Záver
Česká verzia s anglickými a slovenskými titulkami.

Vstupné:
12,-€ / základné vstupné za jednu vstupenku – 1 predstavenie
6,-€ / zľavnené vstupné za jednu vstupenku – 1 predstavenie pre študentov a dôchodcov, ZŤP a ZŤP-S

Predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia Piešťany a cez www.ticketportal.sk

csm_LION_SK_plagat_97944f9ba2

LION
Streda 1 Download the Dark Phoenix subtitles. marec 2017 18:00

Päťročný indický chlapec Saroo sa stratí vo vlaku, ktorý ho odvezie tisíce kilometrov od jeho domova a rodiny. Ocitne sa v uliciach Kalkaty, kde sa musí naučiť sám a opustený prežiť. Po strastiplnej a nebezpečnej ceste sa naňho usmeje šťastie a adoptuje si ho manželský pár z Austrálie. O dvadsaťpäť rokov neskôr, vyzbrojený len hŕstkou nejasných spomienok, neochvejným odhodlaním a revolučnou technológiou Google Earth, sa vydáva na dlhú cestu za svojou stratenou rodinou v v ďalekej Indii. Film získal 6 nominácií na tohtoročné ceny Oscar.

Réžia: Garth Davis
Scenár: Saroo Brierley, Larry Buttrose, Luke Davies
Hrajú: Rooney Mara, Nicole Kidman, Dev Petel, David Wenham,Priyanka Bose …

Vstupné: 4,00 € / predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia

PLATÍ zľava ZŤP download cubase ai!

DOM-UMENIA-1200x525

Venisáž výstavy ŠTRUKTÚRY ŠPERKU
Štvrotk 2. marec 2017 17:00

Autorky Marta FILOVÁ ( šperk ) a Stanislava HABŠUDOVÁ ( obrazy ) ŠTRUKTÚRY ŠPERKU

Výstava potrvá do 31. marca 2017.Láska

Láska je prostá ako dobrý deň – večer francúzskej ľúbostnej poézie – v Malej sále DUP(prízemie)

Piatok 3 weblogic 8.1 다운로드. marec 2017 19:00

Poetická scéna Divadielka galéria pri MsKS Novom Meste nad Váhom oslávila 10. výročie svojho trvania. Pri tejto príležitosti pripravili jej členovia divadlo poézie pod názvom Láska je prostá ako dobrý deň. Paríž – mesto slobody a jeho drobné príbehy lások a rozchodov. Jeho básnici , sochári herci, skladatelia a ich múzy.

Predstavenie sa snaží divákom priblížiť najušľachtilejší ľudský cit v jeho najrôznejších podobách. Ako predlohu si scenáristka a režisérka vybrala najkrajšie verše francúzskych básnikov. Vedľa trubadúrskej poézie sa objavia i verše neskoršieho obdobia, verše Baudelaira, Cocteaua, Eluarda a Préverta v dramatickej kompozícii.

Scenár a réžia: Daniela Arbetová
Recitácia: Juraj Bocian, Matej Bohuš, Katarína Eriksson, Peter Ferenčík, Katarína Godálová, Hanka Hasidlová, Juraj Kazda, Bibiana Kincelová, Eva Sélešiová
Klavír: Martin Majlo Štefánik
Spev: Veronika Kepshová
Technická spolupráca : Tomáš Bačo, Ivan Radošinský

Vstupné: 2,-€ / predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia
Zľava ZŤP neplatí !

-red-

REKLAMA