Connect with us

Aktuality

Dobrovoľníci upratovali Lido, pomôcť prišli aj ľudia bez domova

Published

on

Reklama
Reklama

Takmer dve desiatky dobrovoľníkov sa zišli v sobotu 8. apríla na Lide, aby ho vyčistili od odpadkov a prispeli tak k lepšiemu vzhľadu obľúbenej oddychovej zóny Piešťancov. K dobrovoľníkom sa pridali aj štyria ľudia bez domova, ktorí chodili v zime na Polievku zo srdca a teraz pomáhajú aj oni. 

Brigádnici v sobotu zápasili najmä zo sklom a pozostatkami cigariet, ktoré zostávajú prevažne po mládeži v blízkosti ohnísk. Rovnako vyčistili ohniská od nezhoreného odpadu v podobe plastu, kovu či skla. Vyzbierali tiež odpad nanosený v kríkoch, z čoho vznikla celkom pekná hromada vriec na odvoz.

„Ďakujeme všetkým zúčastneným dobrovoľníkom na účasť. Teší ma, že sa k nám pridali aj ľudia bez domova. V zime sme pomáhali my im pri Polievke zo srdca, teraz majú príležitosť pomôcť oni. Vďaka dobrovoľníkom z kostola sv. Cyrila a Metosa a z kaplnky pátrov Jezuitov sa s nimi rozbieha dobrá spolupráca, ktorá verím bude viesť k postupnému začleneniu do spoločnosti a získaniu práce. Dnes dostali odmenu v podobe potravinového balíčka z Trnavskej arcidiecéznej charity, ale dôležitejšie je, že získavajú pocit užitočnosti,“ hovorí Tomáš Hudcovič z OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany.

Reklama

Lokalita Lida na južnom cípe Vážskeho ostrova získava posledných šesť rokov stále viac na popularite. Keďže kultivovaný priestor kultivuje aj ľudí, jeho stav je výrazne lepší ako v roku 2011. Problémom zostávajú hlavne víkendové párty mládeže, po ktorých zostáva v lokalite najmä množstvo skla. Pomôcť v monitoringu lokality a tým aj obmedzeniu neželaných javov by mohla kamera mestskej polície a jej častejšie návštevy.

V rámci projektu občianskeho združenia Centrum architektúry – Tvoríme Lido – momentálne architektky po vyhodnotení ankety, ako by si návštevníci predstavovali Lido a jeho využitie, pripravujú návrhy mobiliáru a prvkov na Lido, ktoré budú začiatkom mája prezentovať odbornej verejnosti. Následne sa na Lide uskutoční workshop, kde dobrovoľníci spolu s architektkami zrealizujú prototypy mobiliáru. Vďaka tomu bude určený moderný smer rozvoja Lida, ktorý budú postupne dobrovoľníci v rámci svojich finančných možností postupne realizovať.

 

TS OZ PC Foto: -vv- a -th-

Populárne články