Connect with us

Aktuality

Dobrovoľníci skrášľujú detské ihriská

Published

on

Reklama

Piešťanskí skauti sa zapojili do akcie 3 dni pre hrdinov a s pomocou Služieb mesta Piešťany natierajú od 22. júna preliezky a hojdačky na detských ihriskách.

[singlepic id=15179 w=320 h=240 float=left]„Začali sme ihriskom, čo je na začiatku Vodárenskej a pokračujeme ďalej a podľa toho, ako nám to vychádza a koľko príde deciek natrieme aj ďalšie menšie ihriská na tejto ulici,“ povedala Zuzana Makovníková. Dnes bude skrášlená aj zábrana na blízkom moste ponad potok Dubová. V piatok venujú mladí ľudia maľovaniu celý deň.

Reklama

„Najmladší boli siedmaci, väčšinou však prišli stredoškoláci a v piatok sa k nám pripoja aj skauti, ktorí sú už zamestnaní. Pridalo sa aj niekoľko kamarátov, zaujalo ich to, pretože si všimli, že je pri tom dobrá zábava,“ informovala Zuzana Makovníková a dodala: „Keď je niekde dobrá partia a chuť robiť, tak tá práca ide od ruky!“

[singlepic id=15183 w=320 h=240 float=right]Tri dni pre hrdinov je podľa jej slov ideálnou príležitosťou robiť niečo užitočné. „Oslovili sme Mestský úrad, veľmi nám vyšli v ústrety, pretože farby finančne zabezpečujú oni.“ Nový vzhľad preliezok a hojdačiek nieje predpísaný. „Fantázii sa medze nekladú, detská majú rôzne nápady, je to tam všelijaké pásikavé, každý sa môžu realizovať,“ vysvetlila účastníčka akcie.

Reklama

[nggallery id=845]

Autor: Martin Palkovič Foto: Eva Wernerová

Populárne články