Connect with us

Aktuality

Dobročinný cyklomaratón má zastávku aj v Piešťanoch

Published

on

Reklama

Účastníci 2.ročníka Opel Handy Cyklo Maratónu, ktorí dnes vyštartovali z Prahy a za 111 hodín prejdú naprieč Českom a Slovenskom 2222 km, budú mať vo štvrtok 31. júla zastávku aj v Piešťanoch.

cyklo

Reklama

Spoločné kontrolné stanovisko Kellys a Adeli bude pri budove Adeli Medical Center a účastníci ním budú prechádzať v čase medzi 11.00 a 18.00 h.

Na stanovisku bude pre účastníkov pripravené občerstvenie a pre všetkých, ktorí ich prídu povzbudiť, zaujímavý program – testovanie bicyklov Kellys, kreatívne dielničky pre deti a súťaž o zaujímavé ceny. Účastníkov cyklomaratónu bude vítať aj ,,mobilný“ moderátor Roman Barényi, ktorý so svojim vozidlom bude účastníkov povzbudzovať a  smerovať ich k stanovisku.

Reklama

OHCM je unikátny závod zmiešaných tímov zdravých a handicapovaných cyklistov. Myšlienkou závodov je spojiť tieto dve skupiny cyklistických nadšencov a vytvoriť tímy schopné fungovať aj v extrémnych podmienkach. Nejde ani tak o víťazstvo, ako skôr o šírenie myšlienky, že život na vozíku nekončí a ľudia handicapovaní aj zdraví môžu spoločne fungovať bez väčších problémov.

Text: Tlačová správa Ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články