Aktuality

Do práce najviac najazdili ITcyglysty

Družstvo, ktoré dlhodobo držalo prvenstvo v cyklistickej súťaži, sa na základe počtu najazdených kilometrov stalo jej víťazom. Zamestnanci kúpeľov pod hlavičkou tohto tímu spravili spolu 1 305,8 km.

cyklista auto

heaven rest

V prvom celoslovenskom kole súťaže s názvom Do práce na bicykli bolo prihlásených 1 507 cyklistov. Až 133 z nich boli ľudia žijúci alebo pracujúci v Piešťanoch. V počte družstiev predbehlo naše mesto aj Košice, Prešov, Trenčín a Trnavu.

Organizáciu, priebeh i vyhodnotenie súťaže na úrovni miest a ceny pre súťažiacich zabezpečuje každé zúčastnené mesto vo vlastnej réžii. Následne ministerstvo dopravy vyhodnotí súťaž na celoslovenskej úrovni a ocení tých, čo najazdili najviac kilometrov alebo absolvovali najväčší počet jázd. Vecnú cenu získa aj najúspešnejšie mesto. Podľa hovorcu rezortu Martina Kóňu budú celoslovenské výsledky známe až 13. júna.

V Piešťanoch však už má súťaž svojich víťazov. V počte jázd boli najlepší Saganovci, ktorí ich absolvovali 174. O druhé a tretie miesto sa v tejto kategórii delia Bikerky a Šarkan tím. Tieto dve družstvá zaznamenali zhodne 156 jázd.

Medzi jednotlivcami je v počte kilometrov rekordérom Branislav Magula z ITcyglysty (637,6 km). Na druhom mieste skončil jeho tímový kolega Juraj Golier (540,6 km). Tretí je Ekomák Martin Michálek (444,5 km).

Za sledované obdobie spravila najviac jázd (60) Viera Seitlerová z tímu Úsmev. Na druhom mieste je v tejto kategórii Tomáš Netrapas (50) a na treťom Boris Emila (48) – obaja z družstva Saganovci.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič