Úvod Aktuality Do Piešťan sa bude lietať z Tel Avivu. Do regiónu by to...

Do Piešťan sa bude lietať z Tel Avivu. Do regiónu by to malo priniesť milióny eur

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Približne 3000 hostí z Izraela by malo tento rok prísť cez piešťanské letisko do kúpeľov, mesta i regiónu. Letisko Piešťany získalo pre nasledujúcu letnú sezónu atraktívnu destináciu a bude spojené s izraelským mestom Tel Aviv 구글플레이스토어 apk 다운로드. Naplánovaných je 16 letov v mesiacoch máj až august. Izraelský Ophir Tours mal záujem o lety do Piešťan už v roku 2016, za vtedajšieho vedenia však k dohode nedošlo 애국전선 다운로드.

Vlani sa podarilo zrealizovať z piešťanského letiska charterové lety do egyptskej Hurgady a tureckej Antalye 올인포커 다운로드. Celkovo letisko v roku 2019 vybavilo 10 498 pasažierov. V roku 2018 to bolo len necelých 800 cestujúcich.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Tento rok  chartre do Turecka i Egypta pokračujú, pričom ich počet do Antalye by sa mal ešte navýšiť Download cryea.dll. Z Tel Avivu je od mája do augusta naplánovaných 16 letov strojmi s kapacitou 180 pasažierov. Celkovo by tak z Izreala mohlo pricestovať takmer 3000 hostí Fondant Fondant love download. V hre je podľa našich informácií možnosť, že lety by pokračovali aj v septembri, čo by znamenalo ešte väčší nárast počtu prepravených osôb Share the gothic ttf download.

„Piešťany majú potenciál byť úspešným regionálnym letiskom a je atraktívne aj pre zahraničné spoločnosti. Kým minulý rok sme začali lietať do dovolenkových destinácií v Egypte a Turecku, teraz začínajú turisti lietať k nám 구글지도 이미지 다운로드. Tento úspech je výsledkom spolupráce župy, letiska, Kúpeľov Piešťany a ostatných subjektov cestovného ruchu,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič 악인전 무료 다운로드.

Ophir Tours z Izraela mal záujem o lety do Piešťan už v roku 2015, pričom lietať sa malo od roku 2016. V prvom roku chcela cestovka priviezť do kúpeľného mesta 3000 návštevníkov 3gp 컨버터 다운로드. V treťom, teda v roku 2018, to už malo byť 10 000 hostí. V projekte z tohto obdobia sa počítalo, že hostia v Piešťanoch strávia 14 nocí a minú za pobyt viac ako 1300 eur, čo by znamenalo, že do regiónu prinesú tržby 4 milióny eur v4pc version. Za vtedajšieho župana Tibora Mikuša, ktorý bol zároveň predsedom predstavenstva Letiska Piešťany sa však nepodarilo nájsť pre projekt spoločnú reč.

-th- Zdroj: TTSK

REKLAMA