Connect with us

Aktuality

Dnes pozor na silný vietor a padajúce konáre, či stromy

Meteorológovia vydali na sobotu 4. februára okrem rannej poľadovice aj výstrahu druhého stupňa pred vetrom. Dávajte si dnes pozor na padajúce konáre, stromy, či iné veci, ktoré môže vietor spolu s gravitáciou poslať k zemi. Ráno sa o tom už presvedčil jeden z vodičov, ktorý len tesne uhol pred padajúcim konárom pri vjazde do Trebatíc. Svoju skúsenosť pre výstrahu ostaným zdiľal na sociálnej sieti.

Published

on

Reklama
Reklama

Slovenský hydrometeorologický ústav vo zverejnenej výstrahe upozorňuje na silný vietor na celom Slovensku. V našom okrese očakávajú meteorológovia, že v nárazoch dosiahne rýchlosť 85 až 95 km/h. Priemerná rýchlosť vetra má dnes dosahovať 60 km/ h a fúkať by malo až do tretej popoludní.

Rýchlosť vetra blížiaca sa ku 100 km/h predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Podľa meteorológov takáto rýchlosť vetra v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká.

Na padajúce konáre už dnes ráno ľudia upozorňovali pod Červenou vežou na Alexyho ulici a rovnako tak pred Trebaticami.

Kamera v aute zachytila padajúci konár, ktorému sa vodič stihol uhnúť. Mal pri tom veľké šťastie, že nič nešlo v protismere. Buďte dnes opatrní!

Reklama


-th- Video: M. Urbanec

Populárne články