Connect with us

Aktuality

Dizajnér Michal Staško vytvoril ďalšiu sériu výnimočných svietidiel

Published

on

Reklama

Michal Staško nadviazal na minuloročnú spoluprácu s firmou Glass LPS z Medzilaboriec, vďaka ktorej vznikli nádherné kryštálové lustre X4 a DD. Na veľtrhu Nábytok a bývanie 2017 v Nitre, ktorý aktuálne prebieha na výstavisku Agrokomplex, tentoraz predstavil svietidlo POPPY. Vzniklo v spolupráci s dizajnérkou Andreou Miretínskou a v pavilóne A boli prezentované aj ďalšie novinky z dielne Staško dizajn. Na veľtrhu v Nitre na Fóre Dizajnu prezentoval Piešťanec nové prevedenia stoličky ŠIPKA od výrobcu KARPIŠ, ako aj nové kresielka PATaMAT od firmy Mobilier v čiernobielom variante. V stánku piešťanskej firmy GARGO sa prezentovali keramické kachle NOX od firmy ATHENIKA, ktoré boli ocenené národnou cenou za dizajn.

POPPY

Reklama

„Kolekcia Poppy vznikla na základe dopytu od firmy Glass LPS z Medzilaboriec. Požiadavka bola navrhnúť svietidlo s nádychom nostalgie za klasickým krištáľovým lustrom, ale v modernom dizajne, preto som na tento projekt prizval mladú dizajnérku Andreu Miretinskú. Môj zámer spolupráce s dizajnérkou bol dať návrhom aj jemný citlivý ženský rukopis, ktorý ku krištáľu odjakživa patrí. S prvým výsledkom spolupráce, kolekciou POPPY som spokojný a verím, že aj odborná a laická verejnosť jej bude tiež pozitívne naklonená,“ povedal o vzniku nových lustrov dizajnér Michal Staško.

Poppy lowres 06_resize

Reklama

„Samotná kolekcia Poppy je určená či už do privátnych alebo komerčných prevádzok, akými sú napríklad gastronomické zariadenia. Kolekcia sa realizuje vo viacerých farebných prevedeniach krištáľu,“ dodáva známy dizajnér z Piešťan.Poppy lowres 01_resize-lt/Zdroj: Michal Staško/Foto: Erik Ďuriš-

Populárne články