Úvod Aktuality Diváci zažili na Dine veľkonočné tradície v podaní Žita

Diváci zažili na Dine veľkonočné tradície v podaní Žita

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Bufet Dino na Sĺňave zažil dnes, 28. marca popoludní, folklórne predstavenie, ktoré vyobrazovalo veľkonočné zvyky a obyčaje v piešťanskej rodine Palcútovcov. Mohlo by sa zdať, že Veľká noc je len o šibaní a oblievaní, ale členovia folklórneho súboru Žito predviedli v takmer deväťdesiat minútovom pásme omnoho viac 다이소 멤버십 다운로드. Množstvo divákov videlo napríklad predveľkonočné prípravy, strašenie, stavanie hrádze a mnoho ďalšieho. Novinkou boli tento rok živé zvieratá ovečka a kozička, ktoré zapožičal výrobca syrových výrobkov Miroslav Čierny, sliepky zase poskytla babička člena súboru Dávida Marienčíka, čím potešili najmä najmenších divákov Download Autocad 2018.

IMG_3662_resize

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Uvoľnite sa, usmejte sa a pripravte sa na to, že vám ukážeme väčšinu veľkonočných zvykov, ktoré sme zozbierali z rôznych kútov Slovenska, z rôznych materiálov a prameňov Find the wrong picture for free download. Tešíme sa, že vám ich v našom programe a vďaka tanečníkom a hudobníkom, ale hlavne nehercov môžeme predstaviť v hranom pásme. Tento rok sme si prizvali do scénky aj živé zvieratá, takže verím, že budú spolupracovať,“ uviedla predstavenie Katarína Agnetová z Folklórneho súboru Žito overseas music.

IMG_3936_resize

„Veľkonočné sviatky v slovenskej rodine sme po prvý krát pripravili pred tromi rokmi Download Arirang News. Tentokrát sme situovali scénku do piešťanskej chalúpky, ktorej spolutvorcom je Michal Fiala. Spoločne s kolegyňou Evou Ryšavou sme sa rozhodli, že budeme postupne spracovávať zvykoslovné, obradové a kalendárne obyčaje Python opencv. Medzi nimi sme spracovali samozrejme aj Veľkú noc a rozhodli sme sa, že ju divákom predstavíme takouto divadelnou formou. Scenár a väčšina scénok vychádza z môjho detstva, spomienok na starých rodičov i zážitkov z festivalov 디아블로 2 다운로드. Scénku každý rok obohacujeme, tento rok sme pridali tetu z Francie,“ povedala o vzniku folklórneho pásma Katarína Agnetová.

IMG_3680_resize

-lt-

REKLAMA