Connect with us

Aktuality

Dieťa z Trnavy údajne zbili v súkromných jasliach, polícia už začala trestné stíhanie

Published

on

Reklama
Reklama

Fotografiu chlapčeka s veľkou podliatinou na tvári zverejnila v utorok 7. júna popoludní na sociálnej sieti jeho stará mama. Podľa komentáru na FB jej vnuka mala dobiť učiteľka v súkromných jasliach. Do dnešného dňa ho zdieľalo viac ako 20 tisíc ľudí a správu prevzali skoro všetky médiá. Prípad vyšetruje polícia a od včera kriminalisti začali trestné stíhanie vo veci ublíženia na zdraví.

„Takto dnes dobila učiteľka v jasliach môjho vnuka, už je to na polícii, jasle sa volajú KAROLíNKA prosím zdieľajte, nech to vidia všetci rodičia v TRNAVE,“ uviedla na sociálnej sieti chlapčekova babka. Okrem modriny na tvári mal jej vnuk aj odtlačky po zuboch na ruke.

Ako sa vyjadrila pre denník Nový čas chlapcova mama Veronika, keď prišla pre dieťa do jaslí, triaslo sa a plakalo. Vzala ho na pohotovosť a tam jej povedali, že chlapček musel dostať facku a pohryzenie zodpovedá chrupu dospelého človeka. Veronike sa zdalo, že z učiteľky zacítila alkohol.

Reklama

fb stranka

Súkromné jasle zodpovednosť odmietajú a na sociálnej sieti sa vyjadrili takto: „So zraneniami Adamka naše zariadenie ani naši zamestnanci nemajú nič spoločné. Všetky publikované informácie sú nepodložené výmysly a dištancujeme sa od nich.“ Na FB stránke sa na zariadenie zosypalo množstvo pohoršených komentárov. Podľa jednej z diskusií mala mať učiteľka vypité, všetky informácie sú ale zatiaľ nepotvrdené, hoci polícia už začala trestné stíhanie.

„Polícia včera (v utorok, pozn. red.) prijala oznámenie od matky, ktorá si prevzala 9-mesačné dieťa z jaslí v Trnave s podliatinou na tvári. Incident preverujeme ako podozrenie z prečinu ublíženia na zdraví a vykonávame potrebné procesné úkony,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru Martina Kredatusová. V stredu hovorkyňa vyjadrenie upresnila takto: „Vyšetrovateľ kriminálnej polície začal trestné stíhanie vo veci z prečinu ublíženia na zdraví na chránenej osobe, závažnejším spôsobom konania, v štádiu pokusu.“

-red-, Zdroj: KRPZ, FB, foto: FB

Populárne články