Connect with us

Aktuality

Aktualizované: Diaľnicu upchala nehoda kamiónu

Published

on

Reklama
Reklama

Po náraze poľského nákladného auta do vozidla cestárov musel podľa nepotvrdených informácií zasahovať aj vrtuľník. Neprejazdná diaľnica smerom z Nového Mesta nad Váhom komplikuje dopravu aj v Piešťanoch.

SAMSUNG

Zhustená premávka bola na celom hlavnom ťahu naprieč Piešťanmi.

Polícia totiž odkláňa autá na starú cestu. Zatiaľ nie je známe, kedy by malo skončiť dokumentovanie dopravnej nehody, ktorá sa stalo okolo 14.00 h. Na Žilinskej a Bratislavskej ceste je aktuálne zhustená premávka, ktorá vodičom spôsobuje značné zdržanie. Ak musíte ísť autom, týmto častiam mesta sa skúste vyhnúť.

Reklama

„Vodič kamiónu Iveco si pravdepodobne nevšimol cestárske vozidlo, ktoré vykonávalo údržbu diaľnice. Pri náraze došlo k stočeniu a následnému prevráteniu kamiónu, do ktorého narazil vodič poľského kamiónu. Pri nehode došlo k zraneniu vodiča Iveca. Polícia v dôsledku nehody odkláňa dopravu na Hornú Stredu a na Piešťany. Presné príčiny nehody polícia naďalej vyšetruje,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Doplnené o informácie a fotografie Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave (15. októbra o 15.30 h): Piešťanský hasiči zasahovali v pondelok pri nehode troch nákladných vozidiel na diaľnici D1 v smere Trenčín – Bratislava pred výjazdom na Piešťany. Zranili sa pri nej dve osoby, ktorým poskytli predlekársku prvú pomoc a pomohli ich naložiť do vozidiel Zdravotnej záchrannej služby. Jedna zranená osoba bola transportovaná vrtuľníkom Leteckej záchrannej služby.

V dôsledku dopravnej nehody prišlo k celkovému uzatvoreniu diaľnice, pretože havarované vozidlá blokovali celú šírku vozovky, pričom jedno z nich uviazlo v pruhu v opačnom smere jazdy. Hasiči ich zabezpečili proti požiaru a unikajúce prevádzkové kvapaliny zneutralizovali pomocou sorpčných látok. Informoval o tom Tomáš Bílik z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.

SAMSUNG

Časť vodičov kamiónov sa vyhla centru mesta prejazdom Jánošíkovou ulicou a Obchodnou.

Text: ts/red  Foto: mp, ht, KR HaZZ

[nggallery id=2557]

REKLAMAijav-ucto

Populárne články