Connect with us

Aktuality

Diaľnica pri Maduniciach „sčernela“ neplánovane

V utorok 18. júla krátko pred 16-tou hodinou bolo na linku tiesňového volania prijaté oznámenie o unikajúcej emulzie z vozidla vyrábajúceho asfalt. K udalosti prišlo na diaľnici D1 na úrovni obce Madunice. Cesta tak na desiatkach metrov sčernela neplánovane.

Published

on

Reklama

„Po vykonanom prieskume hasičskej jednotky z Trnavy bolo zistené, že ide o masívny únik tuhej látky zo železnej príruby po odtrhnutí cisternovej armatúry. Armatúra sa nachádzala v ľavej zadnej časti cisterny za nápravou, na ktorej bolo poškodené koleso defektom. Uniknutá látka sa rozliala na úseku vozovky dlhom približne 200 metrov a mimo vozovky na trávnatej ploche o rozmere cca 10 x 4 metrov,“ uviedla Lena Košťálová z KR HaZZ v Trnave.

Reklama

Podľa slov hovorkyne hasičov bol veliteľ zásahu informovaný, že z cisterny uniká asfalt, ktorý je nehorľavý a zriedený vodou. Inšpekcia životného prostredia rozhodla, že uniknutá látka v tuhom skupenstve nepredstavuje žiadne riziko pre životné prostredie. Jej likvidáciu zabezpečila Národná diaľničná spoločnosť.

Reklama

TS KR HaZZ v Trnave Foto: has

Populárne články