Úvod Aktuality Deň matiek oslávime komornejšie

Deň matiek oslávime komornejšie

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Druhá májová nedeľa patrí všetkým mamám. Na Slovensku sme túto tradíciu začali akceptovať až po nežnej revolúcii, od ktorej uplynulo už tridsať rokov Jojo's Bizarre Adventures comic. Dovtedy sa oslavoval oficiálne iba marcový Medzinárodný deň žien. Deň matiek si v tomto roku pripomenieme komornejšie, len v rodinách.

V bývalom Československu sa tento sivatok začal sláviť v roku 1923 zásluhou Alice Masarykovej, dcéry prezidenta T Jumping free download. G. Masaryka. V období komunizmu bol nahradený Medzinárodným dňom žien a akceptovali sme ho opäť až v roku 1989. Deň matiek sa u nás po revolúcii opätovne udomácňoval pomaly, ale vzhľadom na nespochybniteľnú úlohu mám v rodinách, ho Slováci postupne prijali za svoj, hoci neoficiálny sviatok Linux ftp folder.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Svoje korene má oslava materstva ešte v antickom Grécku. V novšej histórii sa datuje do Anglicka a 17-eho storočia. Išlo o návštevný deň rodiny v pôstnom období pred Veľkou nocou 플랜츠 vs 좀비 다운로드. Chudobnejší ľudia pracovali v mestách a svoje matky navštevovali počas nedele. Aj preto tento deň volali Nedeľa matiek alebo Materská nedeľa Silicon Valley Season 4.

Oficiálnym sviatkom sa stal až v roku 1914 v Amerike, zásluhou Anny Reevers Jarvisovej z Philadelphie. Sama mala 11 detí a angažovala sa za práva žien počas americkej občianskej vojny. Neskôr sa rozšíril do celého sveta, avšak nie v každej krajine sa slávi v rovnakom termíne.

V Piešťanoch zvykli pri tejto príležitosti vzdať úctu mamám programom základné školy či miestne inštitúcie. Tento rok ho kvôli mimoriadnej situácii budeme sláviť komornejšie, iba v rodinách. Napriek tomu si ho môžeme s láskou vychutnať a všetky mamy, maminky, či mamičky obdarovať ak nie kytičkou, tak aspoň svojou pozornosťou.

-red- Ilustr. foto: archív

REKLAMA