Connect with us

Aktuality

Ďalšia nehoda s účasťou smetiarov. Staršia žena skončila so zlomenou stehennou kosťou

Dopravní policajti boli vo štvrtok dopoludnia privolaní k nehode na Agátovej ulici v Piešťanoch. Podľa prvotných informácií došlo k stretu 63 ročnej ženy, ktorá mala tlačiť bicykel a smetiarskeho auta. K podobnej nehode so smetiarskym autom došlo pred niečo vyše týždňom v Senici.

Published

on

Reklama
Reklama

Podľa vyjadrenia hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave, mal dopravu na mieste usmerňovať závozník vodiča, ktorý mal ženu upozorniť na pohyb smetiarskeho vozidla. „Pri nehode staršia žena utrpela zlomeninu stehennej kosti a bola záchranármi prevezená do piešťanskej nemocnice. Policajti podrobili 60 ročného vodiča dychovej skúške, ktorá prítomnosť alkoholu nepotvrdila. Za účelom zistenia, či mohla byť chodkyňa pod vplyvom alkoholu, jej bola odobratá krv,“ uvidela Zlatica Antalová.

Presné príčiny a okolnosti nehody polícia naďalej vyšetruje.

CHODCI, MYSLITE NA BEZPEČNOSŤ

Vo štvrtok 23. marca polícia informovala o nehode, pri ktorej sa pri strete so smetiarskym autom v Senici vážne zranil starší chodec.

Reklama

„Opätovne preto upozorňujeme chodcov a cyklistov, aby pri nákladných vozidlách či autobusoch zvýšili opatrnosť a neprechádzali tesne pred nimi alebo vedľa nich. V prípade, ak má vodič so sebou aj závozníka, rešpektujte jeho pokyny!“ vyzýva Z. Antalová.

AJ VODIČ MÁ SVOJE POVINNOSTI

Medzi základné povinnosti vodiča patrí:
– plne sa venovať vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke,
– dbať na zvýšenú opatrnosť voči cyklistom a chodcom
– pribrať potrebný počet spôsobilých a náležite poučených osôb, ak je mu vopred známe, že to bude vyžadovať bezpečnosť cestnej premávky.

TS KR PZ v Trnave

Populárne články