Úvod Aktuality CT-čko pre nemocnicu je po novej súťaži o 600-tisíc drahšie

CT-čko pre nemocnicu je po novej súťaži o 600-tisíc drahšie

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Opis predmetu zákazky sa od toho z pred dvoch rokov nelíši. Nemocnica Alexandra Wintera už dlho potrebuje nový tomograf. Pre poruchovosť toho starého musia pacienti z Piešťan cestovať do iných miest.

[singlepic id=28515 w=520 h=340 float=center]

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

REKLAMA

kia akcia

Na obrovský rozdiel v cene nového CT upozornila včera TV Markíza 화웨이 다운로드. Keď v roku 2012 obstarával toto zariadenie bývalý riaditeľ Robert Mamrilla, tender mala vyhrať firma Siemens, ktorá ponúkala prístroj za 846-tisíc eur bez DPH. Teraz ho chce nemocnica kúpiť za takmer 1,6 mil. eur.

Základné požiadavky na predmet zákazky boli pritom veľmi podobné. V oboch prípadoch išlo o dodávku multidetektorového počítačového tomografu s akvizíciou minimálne 128 vrstiev Windows 7 in English. Víťazná firma mala zabezpečiť aj demontáž a likvidáciu starého CT, vypracovanie technologického projektu, inštaláciu, zaškolenie personálu a servis.

Podľa vyjadrenia bývalého riaditeľa nemocnice zrušila Správna rada NAW prvé verejné obstarávanie s odôvodnením, že „parametre CT sú príliš silné na piešťanskú nemocnicu.“ Robert Mamrilla to uviedol v novembri 2012 트와이스 시그널 뮤비 다운로드. Krátko predtým menovalo ministerstvo zdravotníctva pod vedením Zuzany Zvolenskej (Smer-SD) nových členov správnej rady. Riaditeľkou NAW sa onedlho stala Mária Domčeková.

V súvislosti s obstarávaním nového CT aj inými problémami v nemocnici sme ju opakovane žiadali o rozhovor už v polovici septembra 로보토미 코퍼레이션 데모 다운로드. Na odpovede si zatiaľ nenašla čas. Priestor na reakciu k včerajšej reportáži TV Markíza sme jej chceli dať aj dnes, na jej sekretariáte nám však povedali, že čerpá dovolenku. Stanovisko Márie Domčekovej uverejníme ihneď po jeho obdržaní.

Do aktuálneho verejného obstarávania sa prihlásili dve firmy. Meditecon a Medical Goup SK Download acronis backup. Obe najprv ponúkli rovnakú cenu 1 599 990 eur. V elektronickej aukcii potom druhá menovaná znížila svoju ponuku na 1 595 890 eur s DPH a súťaž vyhrala.

Problémy s obstarávaním nového CT pre piešťanskú nemocnicu boli aj v roku 2012 Download adventure games. Súťaž vtedy vyhral Siemens s najvyššou ponukou. Pri vyhodnocovaní mal zavážiť fakt, že jeho CT dokáže urobiť 384 obrázkov, zatiaľčo konkurencia uvádzala iba 128.  Taký veľký počet obrázkov je však možné získať iba dodatočným spracovaním. Ostatní účastníci súťaže preto považovali postup víťaza za nečestný.

Pacienti čakajú na nový tomograf už celé roky. Ten súčasný sa často kazí, preto ich lekári posielajú do Trnavy Steam download again. Niekedy aj opakovane.

Článok bol 31. októbra o 17.20 h doplnený o stanovisko riaditeľky NAW Márie Domčekovej. Stanovisko prinášame v plnom znení, bez úprav zo strany redakcie:

„S účinnosťou od 24. 10.2014  je  CT pracovisko NAW n. o 3dp chip net 다운로드. mimo  prevádzky z dôvodu prebiehajúcich demontážnych prác a stavebných úprav a následnej inštalácie nového CT zariadenia. CT vyšetrenia akútne pre pacientov piešťanského regiónu zabezpečuje CT pracovisko FN Trnava. Predpokladaný termín začatia prevádzky nového CT zariadenia je plánovaný na 28.11.2014.

CT prístroj vysúťažený vo verejnom obstarávaní  prebiehajúcom v tomto roku je vyššej triedy s tomu zodpovedajúcimi technickými a funkčnými parametrami v porovnaní s predchádzajúcim  CT zariadením vysúťaženým v roku 2012 신촌좀비만화 다운로드. Typové označenie zariadenia vysúťaženého v roku 2014 : PHILIPS INGENUITY CORE 128. Nové CT zariadenie umožní rozšíriť škálu vyšetrení , kvalitnejšiu diagnostiku pacientov a je šetrnejšie k zdraviu pacienta.

Cena CT zariadenia  víťaza súčasného verejného obstarávania zahŕňa už aj financovanie kúpnej ceny po dobu 48 mesiacov  . V predchádzajúcom verejnom obstarávaní v roku 2012  táto dôležitá otázka nebola nijako riešená a musím upozorniť, že doriešenie  spôsobu financovania bolo pre celý proces obstarania nového CT zariadenia  kľúčové without Baidu. Táto skutočnosť bola jedným z dôvodov zrušenia predchádzajúcej súťaže.“

Pozn. redakcie: Pôvodný titulok článku CT-čko pre nemocnicu je po novej súťaži o 750-tisíc drahšie bol dodatočne zmenený na CT-čko pre nemocnicu je po novej súťaži o 600-tisíc drahšie. Rozdiel v uvádzanej sume vznikol nezapočítaním DPH do ceny tomografu obstaraného v roku 2012. Za chybu sa ospravedlňujeme.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: TV Karpaty

REKLAMA