Connect with us

Aktuality

Coworkingové centrum o týždeň realitou

Published

on

Reklama

Od pondelka 19. septembra bude v Piešťanch coworkingové centrum. Coworking je relatívne nový pojem, ktorý vznikol v USA a znamená spoločnú prácu. V tomto prípade okrem možnej spolupráce pôjde hlavne o zdieľanie spoločných kancelárskych priestorov profesionálmi, nezávisle od seba vykonávajúcich svoju vlastnú pracovnú činnosť.

[singlepic id=19478 w=450 h=350 float=left]“Dnešné neisté časy často nedovolia začínajúcim a malým podnikateľom prenajať si vlastnú kanceláriu. Nechcú však stratiť kontakt s ľuďmi a potrebujú priestor, aby mohli prijať svojho klienta a prebrať s ním obchodné záležitosti. Z tohto dôvodu bolo po vzore mnohých už existujúcich centier vytvorené jedno aj v našom meste. Piešťanský coworking je umiestnený v úplnom centre na Hviezdoslavovej ulici za Auparkom. Táto lokalita zaručuje výbornú dostupnosť zo všetkých častí mesta a taktiež sú tu dobré možnosti na parkovanie,“ vysvetľuje Jozef Malík, jeden z koordinátorov projektu. Priestory centra sú vybavené štýlovým kancelárskym nábytkom, rýchlym internetom a zdieľanou sieťovou tlačiarňou. Súčasťou je  tiež zasadacia miestnosť, sociálne zariadenie a samozrejmosťou je oddychová časť s kuchynkou a terasou.

Reklama

Záujemcovia majú na výber z dvoch variant členstva. Mesačný paušál pre stálych členov a 10 vstupová permanentka pre príležitostných návštevníkov. Náklady na zdieľaný [singlepic id=19477 w=320 h=240 float=right]priestor sú nižšie a dôležitá je tiež spoločenská a psychologická funkcia. Piešťanské coworkingové centrum má svoje brány otvorené pre konzultantov, poradcov, právnikov, účtovníkov, freelancerov, tlmočníkov, IT špecialistov a iných odborníkov pracujúcich z domu. Vítaní sú aj biznis cestujúci, ktorí prišli do Piešťan a potrebujú dočasný pracovný priestor. „Už sa ohlásilo niekoľko záujemcov o stály pracovný priestor. Kapacita celého centra je 10 ľudí. Stretávame sa čoraz častejšie s tým, že mladí ľudia, korí sú na voľnej nohe, odchádzajú do Bratislavy z dôvodu lepších podmienok na vykonávanie svojej práce. Našim cieľom bolo preto vytvoriť zaujímavý a dostupný priestor aj tu v Piešťanoch a udržať mladých šikovných ľudí doma,“ dodáva Jozef Malík. Podľa jeho slov sa v budúcnosti plánuje aj s možnosť prenájmu služieb právnika, či účtovníka. V centre sa budú taktiež pravidelne konať start up campy, to znamená stretnutia ľudí s inovatívnymi nápadmi a myšlienkami. Záujemcovia o služby coworkingového centra si ho môžu bezplatne na jeden deň vyskúšať. Viac informácií a postup ako si rezervovať miesto získate na stránke www.coworking-piestany.sk.

Autor: PR

Reklama

Populárne články