Úvod Aktuality Covid-19: Vakcinačné centrum pre Piešťany a okolie vznikne v budove polikliniky

Covid-19: Vakcinačné centrum pre Piešťany a okolie vznikne v budove polikliniky

REKLAMA

Nemocnica Alexandra Wintera (NAW) začala s očkovaním proti ochoreniu covid-19. V prevej fáze vakcínu od firiem Pfizer a BioNTech dostanú zamestnanci nemocnice, nasledovať budú ďalší piešťanskí zdravotníci a neskôr aj chronicky chorí pacienti a ľudia nad 65 rokov Windows 7 sp1.

Nemocnica Alexandra Wintera bude očkovacím centrom pre piešťanský región. Potvrdil to jej riaditeľ Štefan Kóňa po tom, čo vo štvrtok 7 ms 오피스 2010 한글판 다운로드. januára dostali vakcínu proti covid-19 prví zamestnanci.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Knebl

Podľa jeho slov má nemocnica aktuálne k dispozícii 300 dávok, pričom záujem prejavilo asi 250 lekárov, sestier a ďalších zamestnancov wingset. Nasledovať budú obvodní lekári a ľudia pracujúci v kritickej infraštruktúre.

„Verím, že budúci týždeň dostaneme ďalšie očkovacie látky, aby sme zaočkovali ďalších zdravotníkov, ale aj zamestnancov domovov sociálnych služieb, hasičov a policajtov,“ pokračoval Š 신의퀴즈 시즌3 다운로드. Kóňa.

Vakcinačné centrum vznikne v budove piešťanskej polikliniky. V druhom kole majú podľa národnej stratégie preočkovaní ľudia starší ako 65 rokov, chronicky chorí pacienti a klienti zariadení sociálnych služieb Office.

„Týchto rizikových ľudí by sme chceli zaočkovať v spolupráci s obvodnými lekármi. V tretej fáze to budú učitelia a v štvrtej široká verejnosť – ľudia starší ako 18 rokov. Keďže naša spádová oblasť má asi 60-tisíc obyvateľov, bude potrebné čo najrýchlejšie zaočkovať 40-tisíc ľudí, denne asi 500 až 600 osôb,“ uzavrel Š. Kóňa.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA