Úvod Aktuality Čo priniesli zmeny v parkovaní? Napríklad aj 177 percentný nárast tržieb

Čo priniesli zmeny v parkovaní? Napríklad aj 177 percentný nárast tržieb

REKLAMA

Od začiatku augusta vstúpili do platnosti zmeny vo všeobecne záväznom nariadení o podmienkach státia v zóne dopravného obmedzenia a plateného parkovania na území mesta Piešťany three thousand thousand. Aktuálnym výsledkom je opticky nemej áut na parkovisku Nálepkova, pričom reálne ich počas dňa zaparkuje v centre viac ako v minulosti a výrazné zvýšenie vybraného parkovného 링크티비 다운로드. Konkrétne na parkovisku Nálepkova bol medziročný nárast za mesiac september 177 percent.

Parkovisko Nálepkova je po zmenách opticky menej naplnené, ale celkový počet áut, ktoré tu počas dňa zaparkuje stúpol.

Zmeny v parkovaní mali nastať v dvoch krokoch 묵향 32 txt 다운로드. Prvým bolo zvýšenie cien parkovného od začiatku augusta. Druhým malo byť rozšírenie zón plateného parkovania. To sa malo udiať od 1. novembra 한글 무설치 다운로드. Na septembrovom rokovaní však zastupiteľstvo schválilo návrh vedenia piešťanskej radnice a posun termínu na máj budúceho roka. 

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Dompek Pizza 2021

Od štvrtka 1 라이덴 다운로드. augusta stúpla všeobecná cena parkovného na území mesta o 20 percent, z 0,5 eur na 0,6 eur za hodinu. Cena parkovného v lokalitách  Rázusova a  Eden stúpla na  dve eurá za hodinu Download the daredevil game Rhythm. Na parkovisku Nálepkova vodiči zaplatia po novom namiesto 50 centov jedno euro za hodinu. Navyše počas pracovných dní  na tomto parkovisku neplatia parkovacie karty Yomiri Nisekoi.

Radnica dôvodila, že cieľom prijatých opatrení je, aby doprava v centrálnej zóne bola plynulejšia a možnosť zaparkovať vozidlo dostupnejšia 일본 추리 소설 다운로드. „Zmeny sa budú postupne vyvíjať tak, aby priniesli optimálne riešenia do parkovacej politiky mesta – v záujme odľahčenia mesta od neúmerného počtu áut v centre mesta 친일 인명 사전 다운로드. Sme kúpeľné mesto, musíme už konečne niečo robiť aj pre ochranu ovzdušia v centre a tým aj pre zdravie našich obyvateľov,“ informovalo pri zavedení zmien vedenie Mesta Piešťany Goddess of Athena War.

V realite je výsledkom vytlačenie áut s parkovacími kartami z parkoviska Nálepkova, ktorých vodiči následne hľadajú iné možnosti parkovania, napríklad v uliciach priľahlých centru mesta. Uvoľnila sa tak kapacita parkoviska v centre, kde teraz parkuje celkovo väčší počet áut. Zvýšenie ceny a zvýšenie počtu automobilov na parkovisku sa prejavilo v náraste tržieb. Kým tržby v auguste 2018 boli na parkovisku Nálepkova 17056 eur, v auguste tohto roka dosiahli hodnotu 38269 eur. To predstavuje medziročný nárast 124 percent. V septembri tržby na parkovisku Nálepkova poklesli na 27732 eur, avšak percentuálny nárast v porovnaní so septembrom roku 2018 bol ešte vyšší. Medziročne sa tržby zvýšili o 177 percent.

Parkovisko Nálepkova sa podieľa na celkových tržbách za parkovanie v meste Piešťany výrazným spôsobom. V septembri sa tu vybralo približne 28000 eur, kým na ostatných mestských spoplatnených parkovacích miestach boli tržby len niečo cez 8-tisíc eur.

Porovnanie zmien výberu parkovného v dvoch mesiacoch v r. 2018 a 2019

 NálepkovaCelkom
8/201817.056 23.661
8/201938.26946.093
Zvýšenie o124%95%
   
9/20189.99415.146
9/201927.73236.273
Zvýšenie o177%139%

Zdroj: Služby mesta Piešťany

Tržby z parkovného sú príjmom mestskej organizácie Služby mesta Piešťany. Podľa riaditeľky Hany Dupkaničovej je na porovnávanie a odôvodnenie ešte skoro. Realitou je však podľa jej vyjadrenia zvýšenie výberu parkovného o viac ako 100 %. „Je to v nadväznosti na upravené parkovné na parkovisku Nálepkova, ktoré bolo zvýšené o 100 % a v uliciach mesta, o 20 %, príp. o 100 % (podľa lokality) a tiež vo väčšom počte platiacich vozidiel,“ konštatovala H. Dupkaničová. 

Text a foto: -th-

 

REKLAMA