Connect with us

Aktuality

Cintoríny budú cez sviatky otvorené do deviatej

Published

on

Reklama
Reklama

Prípravy na Dušičky vrcholia. Pozostalí môžu hroby v nasledujúcich dňoch navštevovať až do 21.00 h. Otvorené bude aj Stredisko pietnych služieb, kde im poskytnú všetky potrebné informácie.

[singlepic id=48685 w=520 h=340 float=center]

Mesto sa stará o hroby významných osobností. Vedúca Strediska pietnych služieb Eliška Gocká pri hrobe F. E. Scherera.

„Ľudia sa chodia informovať o tom, či majú zaplatený nájom za hrobové miesta alebo zisťujú, kde ležia ich príbuzní,“ uviedla šéfka strediska Eliška Gocká. Pomôckou im môže byť aj služba virtuálny cintorín dostupná na adrese cintoriny.sk. Cez internet je možné nájsť informácie o väčšine hrobových miest.

Reklama

„Na týchto mapách sú zatiaľ všetky hroby, ktoré boli geodeticky zamerané. Chýbajú tam novšie hrobové miesta a časť urnového hája. Po schválení všeobecne-záväzného nariadenia na najbližšom zastupiteľstve, budú tieto mapy odovzdané správcovi web stránky,“ dodala Eliška Gocká.

Podľa jej dlhoročných skúseností je otváracia doba cintorínov počas sviatkov postačujúca. Stredisko pietnych služieb bude pozostalým k dispozícii vždy do 18.00 h, ľudia môžu na hroby nosiť kvety a zapaľovať sviečky do 21.00 h. „Naši zamestnanci budú priebežne chodiť po cintorínoch, odvážať odpad a dávať pozor na bezpečnosť pri krížoch, aby nevznikol požiar. Na poriadok bude dohliadať aj mestská a dopravná polícia,“ ubezpečila šéfka strediska.

Prípravy cintorínov na sviatky vykonávali pracovníci Službieb mesta Piešťany. Bolo treba upratať padajúce lístie, vyprázdniť všetky kontajnery, ale aj pripraviť vence na hroby, o ktoré sa stará samospráva. Sú to pamätníky padlých vojakov, ale aj významných osobností, napríklad dlhoročného starostu Alexandra Šindelára alebo doktora Františka Ernesta Scherera. „Z úcty k týmto ľuďom zabezpečujeme starostlivosť o tieto hroby,“ uzavrela Eliška Gocká.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články