Connect with us

Aktuality

Chytili mladíkov, ktorí lúpili v Piešťanoch a okolí

Published

on

Reklama

So zbraňou v ruke prepadli bezbrannú ženu a na poštárku zaútočili slzným plynom. Okrem toho kradli naftu a pracovné náradie. Vyšetrovatelia ich obvinili až v deviatich prípadoch. Obaja obvinení majú 22 rokov a pochádzajú z Hlohovca a topoľčianskeho okresu.

„Podozriví sú z toho, že od septembra minulého roku do februára 2014 vykrádali palivové nádrže. V obci Borovce kradli trikrát v novembri. Prestrihli oplotenie areálu poľnohospodárskeho družstva a z nákladného auta a traktorov odčerpali 470 litrov nafty, čím spôsobili škodu za 640 eur,“ informovala policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Reklama

Až 950 l nafty odčerpali v dvoch prípadoch aj z traktorov istej spoločnosti v obci Drahovce. Podobne konali aj vo Veľkých Kostoľanoch. „Polícia od septembra 2013 do januára zaevidovala v tejto obci celkom štyri prípady. Muži mali okrem 580 litrov nafty ukradnúť aj motorovú pílu, krovinorez a iné pracovné náradie za viac ako 1000 eur,“ dodala hovorkyňa.

Vyšetrovateľ ich obvinil vo všetkých prípadoch z prečinu krádeže a sú stíhaní väzobne. Tresty im hrozia aj za prepad dvoch žien. V jednom prípade so zbraňou a v druhom prípade nastriekali poštárke do tváre slzný sprej. Na svedomí majú krádež v dome a odcudzený nákladný príves, ktorý ukradli koncom minulého roku v Piešťanoch.

Reklama

Zdroj: KR PZ Trnava

REKLAMA

FDS2014_banner700x600_def1

Populárne články