Connect with us

Aktuality

Chodci majú prednosť, ale musia brať ohľad na vodičov

Published

on

Reklama

V súvislosti s dvoma nehodami, ktorých účastníkmi boli mladí vodiči a chodci, upozorňuje polícia všetkých účastníkov cestnej premávky, aby boli navzájom ohľaduplný.

auta tma

Reklama

REKLAMA

kia akcia

Reklama

Minulý týždeň zrazil 24-ročný vodič chodkyňu na priechode pre chodcov v Trnave a podobná nehoda sa stala aj neďaleko Holíča. „Auto, ktoré išlo v priamom smere, pred priechodom zastavilo a dalo chodkyni prednosť. Avšak vodič Hondy Civic, ktorý odbočoval doľava, ju zachytil pravým spätným zrkadlom,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Obaja šoféri sú podozriví z porušenia zákona o cestnej premávke. V ňom je uvedené, že vodič je povinný dať prednosť chodcovi, ktorý vstúpil na vozovku a prechádza cez priechod pre chodcov.

„Polícia apeluje na mladých vodičov, ktorí nemusia mať ešte dostatok skúseností, aby jazdili opatrne a v zmysle predpisov,“ dodala hovorkyňa. Chodcom pripomenula, že aj pre nich platia ustanovenia zákona o cestnej premávke a musia brať ohľad na vodičov prichádzajúcich áut. „Chodec nesmie vstupovať na cestu, ani na priechod, ak vzhľadom na rýchlosť prichádzajúcich áut nemôže cez cestu bezpečne prejsť. Okrem toho pripomíname zásadu vidieť a byť videný. Nezabúdajte na reflexné prvky, ktoré sú chodci povinní používať, ak sa za zníženej viditeľnosti pohybujú po ceste.“

Zdroj: KR PZ Trnava

Populárne články