Connect with us

Aktuality

Chcete vidieť ako aktuálne vyzerá Kemping Lodenica? V piatok máte príležitosť

V piatok 13. októbra budete môcť na vlastné oči vidieť ako aktuálne vyzerá Kemping Lodenica. Ak ste nestihli výstavu Ako sa kempovalo v Piešťanoch, budete mať opäť príležitosť a taktiež sa môžete zúčastniť diskusie o budúcnosti areálu na Lodenici.

Published

on

Reklama

 

Reklama

Výstava Ako sa kempovalo v Piešťanoch bude prístupná na mostíku do Kempingu Lodenica pri Pivovare Žiwell od 16:00 h. Komentovaná prehliadka „kempu“ je na pláne o 17:00 h. Nasledovať bude premietanie fotografií a diskusia o budúcnosti areálu na Lodenici. Uskutoční sa v Pivovare Žiwell o 18:15 h.

Ak teda chcete na vlastné oči vidieť v akom stave je Kemping Lodenica, máte jedinečnú príležitosť. Rovnako môžete vyjadriť svoj názor, myšlienku či nápad v následnej diskusii.

Reklama

Mesto Piešťany sa snaží získať areál kempingu do svojho majetku. Malo by sa tak udiať za 1/10 ceny určenej znaleckým posudkom. Mestské zastupiteľstvo Mesta Piešťany na septembrovom rokovaní prijalo uznesenie, ktoré hovorí, že ak sa podarí kúpiť dané nehnuteľnosti, majú byť zverené do správy Služieb mesta Piešťany. Rovnako zastupiteľstvo schválilo návrh všeobecne prospešných služieb, ktoré majú byť poskytované v areáli Lodenica správcom Služby mesta Piešťany. Jednou z hlavných funkcií by malo byť zachovanie kempingu ako stellplatz-u pre karavany, ale rovnako by sa tu mohli konať aj kultúrne, či iné podujatia. Lokalita by mohla slúžiť aj ako priestor pre relax a oddych obyvateľov a návštevníkov. Presná špecifikácia využitia bude musieť byť definovaná v zmluve o kúpe, čo má doriešiť na tento účel zriadená komisia.

-red- Foto: Vladimír Brna

Populárne články