Connect with us

Aktuality

Chatári v Hlohovci si môžu vydýchnuť, polícia chytila zlodeja

Published

on

Reklama
Reklama

Kriminalisti zadržali minulý piatok páchateľa, ktorý je podozrivý zo série krádeží vlámaním do niekoľkých chát. Ľubomíra (45) z Trnavy chytili priamo v záhradkárskej osade Peterská Nová Hora na území mesta Hlohovec, kde došlo až k desiatim vlámaniam.

„Krádeže sa páchateľ dopúšťal a chatárom znepríjemňoval život od októbra minulého roka až do dňa zadržania políciou. Do rekreačných chatiek sa zväčša vlámal tak, že vylomil zámok, alebo rozbil okno, prípadne využil voľne prístupný rebrík, aby sa dostal na vyššie podlažie,“ uviedla krajská hovorkyňa polície Martina Kredatusová.

Zadržaný podľa jej slov kradol všetko, čo sa mohlo hodiť, rôzne kovové kryty, náradia, potraviny, alkohol, ohrievacie telesá, oblečenie, posteľnú bielizeň a pod.

„V troch prípadoch sa do chaty vlámal, no asi nebolo čo ukradnúť, tak odišiel inam. Celkovo spôsobil majiteľom škodu za viac ako 1200 eur. Polícia po zhromaždení dôkazov obvinila Ľubomíra z prečinu krádeže a porušovania domovej slobody, zároveň bol spracovaný podnet na jeho väzobné stíhanie.“

Reklama

V nedeľu ho na základe rozhodnutia súdu eskortovali do výkonu väzby. V prípade uznania viny hrozí obvinenému odňatie slobody na dva roky.

Zdroj: KR PZ Trnava

Populárne články