Úvod Aktuality Charite dochádzajú potraviny, pomôcť môžu kolektívy aj jednotlivci

Charite dochádzajú potraviny, pomôcť môžu kolektívy aj jednotlivci

REKLAMA
Esesko

Najväčšiu potravinovú zbierku na predajniach Tesco zastavil lockdown a Trnavská arcidiecézna charita tak prišla o tony potravín a drogérie, ktorými pomáha ľuďom v núdzi subtitles for Game of Thrones Season 8 5. Nízkoprahové Centrum pomoci človeku v Piešťanoch prizýva verejnosť k pomoci. Potreby pre núdznych môžu zbierať jednotlivci aj kolektívy.

Viac ako stovke rodín z piešťanského okresu pomohla potravinami a drogériou minulý rok Trnavská arcidiecézna charita a jej Centrum pomoci človeku v Piešťanoch Galaxy Note firmware. Išlo o rodiny, v ktorých vychováva deti len jeden rodič, ako aj o mnohopočetné rodiny. Pre ľudí v ťažkej životnej situácii je potravinová pomoc veľmi dôležitá game to survive the nuclear war.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Títo rodičia nevedia deťom zaplatiť ani obedy v škole. Vďaka potravinovej pomoci dostane dieťa teplé jedlo aspoň doma. Každé ušetrené euro môže rodina zároveň použiť na iné náklady,“ vysvetľuje Simona Petrušová, pracovníčka nízkoprahového Centra pomoci človeku v Piešťanoch Froome2.

Sklad s potravinami a drogériou napĺňa takmer na celý rok Najväčšia potravinová zbierka v Tescu, ktorá sa koná vždy v novembri. Zbierku však už druhý rok po sebe komplikuje pandémia 즐거운 인생 다운로드. Vlani, počas mimoriadnej situácie, sa vyzbieralo len dvadsať percent potrieb v porovnaní s rokom 2019. Tento rok dostalo Centrum pomoci človeku v Piešťanoch ešte väčšiu ranu. Pre vyhlásený lockdown sa zbierka nekonala vôbec.


„Sklad máme zaplnený len na desať percent, pre pandémiu sa však dostáva do núdze ešte viac ľudí a tak je aj potreba potravín mimoriadna. Vyzerá to tak, že do Vianoc vyčerpáme všetky zdroje. Ešte aj kostoly, v ktorých sa konajú prvopiatkové zbierky, sú zatvorené. V takejto zlej situácii sme ešte neboli,“ vysvetľuje Simona Petrušová.

Charita sa preto obracia na verejnosť v Piešťanoch a okolitých obciach. K pomoci prizýva jednotlivcov aj kolektívy. Zbierku trvanlivých potravín a hygienických pomôcok môžu zorganizovať firmy s ich zamestnancami, športové kluby a iné združenia, ale aj jednotlivci. „Už neraz sme zažili, ako vedia ľudia pomáhať, keď je zle. Z nášho skladu doslova každý deň odchádza pomoc tam, kde ju veľmi potrebujú. Ľudí preto prosíme, aby sa opäť zapojili do tejto pomoci. Keď sa spoja viacerí, dokážu spolu veľké veci,“ dodáva Simona Petrušová.

ČO ZBIERAŤ

TRVANLIVÉ POTRAVINY: ryža, cestoviny, strukoviny, detská krupica, detská výživa, cereálie, konzervy s mäsom a rybami, zaváraniny, lekvár, paštéty, sušené mlieko, cukor, olej, káva, čaj, keksy.

DROGÉRIA: sprchovacie gély, šampóny, mydlá, detské plienky, pracie prostriedky, dámske vložky, holiace strojčeky a peny na holenie, prostriedky na pranie, dezinfekcia, toaletný papier, vlhčené servítky.

KAM POTRAVINY PRINIESŤ

Do Centra pomoci človeku na ulici Andreja Hlinku 41 v Piešťanoch. V pondelok, utorok a v stredu v čase od 8. do 12. a od 13. do 16. hodiny, vo štvrtok a piatok od 8. do 12. hodiny.
Telefonický kontakt na pracovníčky centra: 0910 788 031

TS

REKLAMA