REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Trnavská arcidiecézna Charita vyráža do ulíc a chce poukázať na alarmujúcu situáciu. Podľa jej predstaviteľov chudoba na Slovensku rastie a sociálne služby nie sú pre každého. Týždeň charity sa uskutoční  14 카1 더빙 다운로드. – 18. augusta vo viacerých mestách Trnavského kraja.

Akcia má vyvrátiť predsudky a tvrdenia, že charita je len pre bezdomovcov, charita je len pre veriacich ľudí, jej hlavnou úlohou je zbierať staré šaty a variť pre chudobných teplú polievku 이혼서류 다운로드.  Zamestnanci Trnavskej arcidiecéznej charity budú šíriť osvetu na námestiach najväčších miest kraja, o tom komu, ako a prečo pomáhajú Windows Media Encoder. Presúvať sa budú na bicykloch pričom plánujú prejsť viac ako 360 kilometrov. Príbehy, ktoré denne zažívajú s klientmi, porozprávajú na námestiach v Novom Meste nad Váhom, v Piešťanoch, Hlohovci, Seredi, Šali, Komárne, Dunajskej Strede, Galante a v Trnave 모뉴먼트 밸리 다운로드.
„Na zvončeky v našich charitách zazvoní denne asi 300 ľudí. No nie sú to len bezdomovci, ako sa verejnosť nesprávne domnieva,“ hovorí riaditeľ TACH Miroslav Dzurech. Zaodieť a zasýtiť sa, urobiť si základnú hygienu, oprať si oblečenie, nájsť útočisko počas noci a poradiť sa o svojej životnej situácii, prichádzajú podľa neho rôzni ľudia Guardians of the Galaxy. Za niektorými príbehmi stoja zdravotné problémy, závislosti, vzťahy, ktoré zlyhali a agresivita. Ak svoje problémy nedokážu ľudia riešiť, končia často až pri exekúciách Download the Conan Theatre Edition. „Fenoménom dnešnej doby je generačná chudoba. Ide o tri a viac generácií, ktoré žijú na ubytovniach bez ambície mať vlastné bývanie Internet Explorer 8 Hangul. Nemajú finančnú gramotnosť, neuvedomujú si, že človek má mať prácu a platiť účty. Deti chodia poza školu, pretože aj ich rodinné vzory prežili život práve takto,“ hovorí Miroslav Dzurech 시카리오 솔다도 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Do ekonomických problémov sa dostávajú aj slovenskí seniori. Zadlžia sa, pretože sú ľahkou obeťou pre podvodníkov, ktorí ich okradnú alebo oklamú 김완선 다운로드. Mnohí si pre nízke dôchodky nemôžu kúpiť lieky, ich zdravie je nalomené, no nemôžu si dovoliť zaplatiť sociálne zariadenie, v ktorom by sa o nich postarali music book. „Pred okolím však svoju chudobu nepriznajú, pretože sa hanbia alebo nechcú byť na príťaž. Až v charite sa dozvieme, že ich celodennou potravou je niekedy len jeden rožok,“ dodáva M. Dzurech.
Alarmujúce štatistiky
Podľa oficiálnych štatistík dnes na Slovensku žije na hranici chudoby až 670-tisíc ľudí. Že sa počet biednych zvyšuje, pociťujú aj v charite. „Slovenský systém sociálnych služieb je nedostatočný. Sú miesta, kde sociálne zariadenia neexistujú vôbec a miesta, kde nie sú dostupné pre každého. Ľudia, o ktorých sa sociálny systém nedokáže postarať, potom hľadajú tú najzákladnejšiu pomoc u nás. Je ich čoraz viac, no naše možnosti sú obmedzené,“ apeluje riaditeľ TACH Miroslav Dzurech.

 

Piešťany prvou zastávkou

Piešťany sú prvou zastávkou v rámci Týždňa charity. Miestni dobrovoľníci pripravili s núdznymi a ľuďmi bez domova hneď o rána upratovanie vážskeho ostrova Lido. Občerstvenie pre nich pripravila reštaurácia Zuckmann Villy.

Od 10:00 h do 15:00 h budú zamestnanci Trnavskej arcidiecéznej charity k dispozícii na Námestí slobody. 

TS/red Ilusr. foto: Matúš Koprda

REKLAMA