Connect with us

Aktuality

Centrum pomoci bude pôsobiť aj v Piešťanoch

Published

on

Reklama

Prispieť v predvianočnom čase na pomoc ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi, budú môcť obyvatelia a návštevníci Piešťan vo štvrtky 6. decembra a 13. decembra 2012 v čase od 12:00 – 15:00 h v OD Tesco v Piešťanoch. Tu sa môžete aj dozvedieť viac o aktivitách a projektoch Trnavskej arcidiecéznej charity, ktorá aktuálne pripravuje otvorenie Centra pomoci človeku v Piešťanoch.

Reklama

„Zbierka je zaregistrovaná na ministerstve vnútra pod názvom Blízko pri človeku a jej výnos bude použitý na podporu sociálnych a zdravotníckych služieb pre ľudí, ktorí sa na Slovensku ocitli v núdzi,“ povedal generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity Radovan Gumulák.

Zároveň zdôraznil využitie prostriedkov v danom regióne: „Dôležité je, že jednotlivé charity a neziskové organizácie zbierajú peniaze na chod a fungovanie svojich zariadení, ktoré často pôsobia práve v mestách, kde zbierku realizujeme. Znemená to, že ľudia môžu podporiť napríklad azylový dom pre matky s deťmi alebo hospic pre nevyliečiteľne chorých priamo vo svojom meste a nie neznáme projekty či organizácie.“

Reklama

Zamestnanci charity  a dobrovoľníci budú označení menovkou a červeným tričkom s logom Slovenskej katolíckej charity a príspevky od darcov budú zbierať do zapečatených pokladničiek. Na požiadanie sa preukážu povolením vykonávať verejnú zbierku a písomným poverením. Podporiť núdznych je možné od 1. decembra aj zaslaním darcovskej sms v tvare DMS medzera CHARITA na číslo 877. Cena darcovskej sms je jedno euro.

Text: Zuzana Ryšková, koordinátorka Centra pomoci človeku v Piešťanoch

Populárne články