Connect with us

Aktuality

Čas na realizáciu novej hokejovej haly sa kráti

Published

on

Reklama
Reklama

Hoci má Mesto Piešťany na účte milión eur na výstavbu hokejovej haly vedľa súčasného zimného štadiónu, s realizáciou sa ešte nezačalo. Čas sa pritom kráti. Zmluva o dotácii od predsedu vlády hovorí o tom, že peniaze treba vyúčtovať do konca roka 2015. Na stavbu Národného tréningové centra pre hráčov vo veku 18 a 20 rokov je však potrebných ešte pol milióna eur. Tie sú rovnako predbežne prisľúbené z úradu vlády, avšak vec nie je doriešená.

2014-12-04 150620

REKLAMA
Plesen_banner w

 

Reklama

Podľa vyjadrenia dosluhujúceho primátora Rema Cicutta, by sa mal s premiérom Róbertom Ficom stretnúť  už nový primátor Miloš Tamajka a posunúť veci ďalej. Ten sa funkcie ujme vo štvrtok 11. decembra. Remo Cicutto sa v lete vyjadril, že na to, aby sa mohlo začať stavať musia byť na účte všetky peniaze. Investorom bude v tomto projekte Mesto Piešťany avšak vstupujú doň aj piešťanskí hokejisti prostredníctvom spoločnosti ŠHK 37 Piešťany, ktorá dala spracovať projektovú dokumentáciu. Jej cena bola podľa konateľa spoločnosti a prezidenta hokejového klubu Jaroslava Lušňáka 49900 eur bez DPH. Verejné obstarávanie sa má začať až potom, keď budú finančné prostriedky kompletné. Čas na realizáciu stavby sa teda výrazne skracuje.

Hala má stáť na parcele č. 10140/1, čo je južná časť parkoviska pri zimnom štadióne. Podľa zmluvy so SZĽH musí mesto respektíve prevádzkovateľ halu poskytnúť pre potreby štátnej športovej reprezentácie v ľadovom hokeji všetkých kategórií mužov a žien bezodplatne, v rozsahu 1 000 hodín ľadovej plochy ročne. Má ju však využívať aj mládež ŠHK 37 Piešťany. Môžu sa tam konať sústredenia rozhodcov, trénerov a iných športových odborníkov. Hala bude tiež miestom konania Memoriálu Ivana Hlinku a Turnaj Vlada Dzurillu.

(ht)

Populárne články