Connect with us

Aktuality

Camille Labas odprezentuje knihu o dávnej histórii Gruzínska

Published

on

Reklama

V utorok 8. novembra sa o 17.30 hod. v Piešťanskom informačnom centre uskutoční prezentácia knihy autorky Camille Labas s názvom Pevnosť Narikala – Gruzínsko v dobách antiky a raného kresťanstva. Podujatie pripravuje Piešťanské informačné centrum v spolupráci s Mestskou knižnicou mesta Piešťany.

temple-1697649_1920

Reklama

Camille Labas sa narodila na Slovensku. Jej život sa však viaže aj s Rakúskom, Nemeckom či Gruzínskom. Práve Gruzínsko navštívila v rámci študijného pobytu. Neskôr pracovala ako prekladateľka pre filmové štúdio Koliba v Bratislave, korektorka nemčiny vo vydavateľstve pri Viedni a ako učiteľka slovenčiny. Camille Labas sa ku Gruzínsku, presnejšie k štúdiu mezopotámskej a sýrskej kresťanskej histórie, vrátila na Viedenskej univerzite. V roku 2014 obhájila dizertačnú prácu o dejinách kresťanstva v Gruzínsku a Arménsku.

Kniha Pevnosť Narikala – Gruzínsko v dobách antiky a raného kresťanstva obsahuje informácie o najstarších gruzínskych, ale sčasti aj arménskych dejinách. Tieto prvé kresťanské štáty sveta si napriek vplyvu či nadvláde Rímskej a Perzskej ríše uchovali svoju jedinečnosť. História Gruzínska je plná protikladov – je orientálna i európska, pohanská i kresťanská, no pre Stredoeurópanov v prvom rade pomerne neznáma.

Reklama

-inf, foto: www.pixabay.com-

Populárne články