Connect with us

Aktuality

Bývalé sklady oproti Kauflandu búra súkromný vlastník

Published

on

Reklama

Po zámene pozemkov s radnicou požiadala spoločnosť Tax-audit o povolenie na odstránenie stavieb, ktoré v uplynulých dňoch aj realizovala. Na severozápadnej strane jej pozemku má byť v budúcnosti nová komunikácia, ktorej pracovný názov je Broskyňová ulica.

stavenisko2

Reklama

Zámenu pozemkov odsúhlasili mestskí poslanci v decembri minulého roka. S riešením tejto lokality sa zaoberali už niekoľkokrát. Súkromného majiteľa chceli pôvodne zaviazať, aby plánovanú komunikáciu vybudoval sám, to sa im však nepodarilo.

„Realizáciu tejto cesty budeme musieť riešiť z vlastných zdrojov,“ povedal počas decembrového zastupiteľstva primátor Remo Cicutto. Časť existujúceho chodníka od zimného štadióna k sídlisku Adam Trajan vedie cez pozemky spoločnosti Tax-audit. Po zámene však vznikla nová parcela s takými parametrami, aby na nej mohla samospráva vybudovať novú cestu vrátane chodníkov.

Reklama

REKLAMA

PN-KY_banner_Benji

Tohtoročný mestský rozpočet s takýmto zámerom nepočíta. Komunikácie je však zahrnutá v územnom pláne, pretože existujúci chodník v týchto miestach vo veľkom využívajú najmä obyvatelia sídliska Adam Trajan.

Zamýšľaná ulica dostala pracovný názov Broskyňová, keď poslanci presadili, aby bol do návrhu podmienok súťaže na odpredaj pozemkov v tejto lokalite zapracovaný aj termín vzniku novej komunikácie. V tejto súťaži nakoniec pozemky predané neboli.

Väčšiu časť územia pod skladovými priestormi kúpila spoločnosť Tax-audit od Trnavského samosprávneho kraja za 485-tisíc eur. Spolu s mestskými parcelami tvoria jednotný priestorový celok.

Doplnené o 20.20 h: „Na mestský úrad nebol konzultovaný ani predložený k vyjadreniu žiadny návrh riešenia, teda nebolo požiadané o vydanie žiadneho povolenia stavebným úradom. Podľa územného plánu sú pozemky súčasťou plôch občianskej vybavenosti. Tieto plochy slúžia funkcii – administratíva, obchod, verejné stravovanie, nevýrobné služby, kultúra, zdravotníctvo, sociálna starostlivosť, ubytovanie a cestovný ruch, školstvo, telovýchova a zvláštne zložky,“ informovala hovorkyňa radnice Barbora Piovarčiová.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články