Connect with us

Aktuality

Bufet u Prosa v sobotu v noci zhorel do tla

Published

on

Reklama
Reklama

Aktualizované: Pri jazere Striebornica v Moravanoch nad Váhom v noci zo soboty na nedeľu horel Bufet u Prosa, odhadovaná škoda sa pohybuje vo výške 20000 eur. Drevenú montovanú budovu oheň doslova zhltol. Majiteľ si myslí, že išlo o úmysel a pomstu vyvolanú komplikovanými rodinnými vzťahmi, ktoré prežil v uplynulom období. Za pomoc pri vypátraní páchateľa na Facebooku sľubuje odmenu 1000 eur. Ak ste videli v sobotu v noci niečo podozrivé, určite ho kontaktujte, prípadne sa obráťte na políciu.

12027257_10206842611536808_5000315674553558257_oPodľa informácií, ktoré ďalej zverejnil na FB stránke bufetu, by mal mať aj záznam z kamerového systému na ktorom je okolo jednej hodiny v noci vidno páchateľa. O vyjadrenie sme požiadali aj hasičov a políciu.

Podľa hovorkyne Márie Linkešovej z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave, políciu k požiaru zavolali majtelia o pol druhej v noci. „Okolnosti, že ktorých došlo k požiaru, polícia vyšetruje,“ uviedla. Policajti tiež začali trestné stíhanie pre poškodzovanie cudzej veci.

Podľa hasičov, v čase ich príchodu na miesto udalosti, bola drevostavba v rozsiahlom štádiu horenia. „Súbežne s likvidáciou požiaru hasiči ochladzovali susednú budovu domova dôchodcov a dva osobné automobily,“uviedla Júlia Kedrová z Krajského hasičského a záchranného zboru v Trnave. Škodu na majetku odhadli na 15 – tisíc eur a uchránené hodnoty vyčíslili hasiči na 110 tisíc eur. Bufet hasili jednotky z Moravian nad Váhom a z Piešťan. „Príčina požiaru je v štádiu zisťovania,“ doplnila.

Reklama
-red-

Populárne články