Connect with us

Aktuality

Blízkych zrazeného cyklistu zaráža nečinnosť polície

Published

on

Reklama
Reklama

Podľa rodiny ťažko zraneného cyklistu sa policajt, ktorý má nehodu objasniť, vráti do práce až 10. septembra. Polícia k prípadu žiadne informácie neposkytuje, mohli by zmariť vyšetrovanie.

[singlepic id=34264 w=320 h=240 float=left]

Zatiaľ čo Krajské policajné riaditeľstvo Trnava posiela médiám správy o dopravných nehodách takmer okamžite, k závažnému prípadu z 21. augusta žiadne konkrétne informácie doteraz neposkytlo. Rodina ťažko zraneného cyklistu sa preto rozhodla pátrať po páchateľovi aj prostredníctvom Facebooku.

Ako sme informovali, muža so zakrvavenou a rozbitou cyklistickou prilbou a mnohými zraneniami našiel náhodný okoloidúci v utorok 21. augusta večer na málo používanej poľnej ceste pri družstevnom hnojisku v obci Ostrov. Pravdepodobne ho tam doviezol vodič, ktorý ho na inom mieste zrazil.

Reklama

„Polícia eviduje dopravnú nehodu z 21. augusta v obci Ostrov. Pri jej vyšetrovaní pracujeme s viacerými verziami. V súčasnosti vykonávame všetky potrebné úkony, aby sme dopravnú nehodu objasnili,“ uviedol krajský policajný hovorca Michal Hanus.

„Policajt, ktorému bol spis pridelený, nasledujúci deň po nehode nastúpil na dvojtýždňový rehabilitačný pobyt, na termín ako to nazvali, si presne nespomínam, takže na polícii v Piešťanoch nám povedali, že prípad začnú vyšetrovať 10. septembra, nakoľko spisy si po sebe nepreberajú,“ hovorí dcéra zraneného cyklistu a dodáva: „Táto nečinnosť nás zarazila, preto sme oslovili ľudí cez média.“

Krajský policajný hovorca to v e-mailovej odpovedi na naše otázky nekomentoval: „Vzhľadom k tomu, že prebieha vyšetrovanie, polícia bližšie informácie k prípadu poskytovať nebude, nakoľko by mohlo prísť k jeho zmareniu.“

Rodine ťažko zraneného cyklistu sa zatiaľ neozval žiadny svedok, ktorý by mohol pomôcť okolnosti nehody objasniť.

Text a ilustračné foto: Martin Palkovič

Populárne články