Connect with us

Aktuality

Biskupi sa Bezáka nezastali

Published

on

Reklama

Mimoriadne stretnutie slovenských biskupov na Donovaloch neprinieslo žiadne prekvapenie. Konferencia biskupov Slovenska prijala rozhodnutie pápeža Bedetikta XVI. vo veci odvolania Róberta Bezáka.

[singlepic id=32335 w=320 h=240 float=left]„Svätý Otec urobil toto rozhodnutie po osobnom a dôkladnom oboznámení sa s výsledkami apoštolskej vizitácie a komunikácie medzi arcibiskupom Bezákom a príslušnými kongregáciami. Biskupi zotrvávajú na svojom predošlom stanovisku a prijímajú rozhodnutie Svätého Otca,“ píše sa v komuniké zo stretnutia.

Reklama

Ani zverejnenie listu s otázkami, ktoré mali viesť k odvolaniu Róberta Bezáka teda nezmenilo ich postoj, zverejnený pred týždňom: „My, biskupi Katolíckej cirkvi na Slovensku, Cirkvi zraňovanej, ale stále vernej Svätému Otcovi a učeniu cirkvi aj v ťažkých momentoch našich dejín, obraciame sa s naliehavou výzvou na všetkých, aby s rešpektom a s dôverou prijali rozhodnutie Svätého otca.“

Napriek tomu hlasy žiadajúce zverejnenie konkrétnych dôvodov odvolania trnavského arcibiskupa neutíchajú. Do médií prenikol list s otázkami, ktoré majú tieto dôvody naznačovať. Vatikán sa arcibiskupa pýtal na jeho oblečenie, kontakty s ľuďmi pochybnej povesti alebo prestavbu arcibiskupskej kúrie na reštauráciu.

Reklama

Text: M. Palkovič

Populárne články