Úvod Aktuality Biela dodávka a pokus o únos v Čahticiach? Polícia hovorí, že protiprávne...

Biela dodávka a pokus o únos v Čahticiach? Polícia hovorí, že protiprávne konanie nezistila

REKLAMA

Vo štvrtok 9. januára malo dôjsť v Čachticiach k pokusu o únos. Opäť sa spomína biela dodávka. Polícia prípad preverovala a podľa vyjadrenia jej hovorcu, nezistila žiadne protiprávne konanie.

Ilustračné foto

„Prosím Vás priatelia pozor na bielu dodávku dvaja muži pred chvíľou chceli uniesť moju dcéru s kamarátkou čakám políciu prosím Vás dávajte pozor na deti. 🙏 PROSÍM ZDIEĽAJTE ČACHTICE TU SA TO STALO OKRES NOVÉ MESTO NAD VÁHOM,“ napísala na sociálnej sieti žena z Čachtíc. Podľa jej ďalšieho vyjadrenia dievčatá venčili psíka a zrazu sa blížila biela dodávka, ktorá mala otvorené bočné dvere. Vpredu mali byť dvaja muži, spolujazdec vraj vyskočil, začal bežať po dievčatách a auto ich nasledovalo. Podľa obyvateľky obce však boli našťastie blízko bytovky a podarilo sa im dostať do bezpečia. Žena následne volala políciu. Pôvodný status obyvateľky Čachtíc zdieľali tisícky ľudí.

Soltec Job

Na situáciu reagovala Polícia Slovenskej republiky rovnako na sociálnej sieti. Podľa zverejneného postu ide o hoax, ktorý  šíri paniku a autorku chcú predvolať.

Tá reagovala v ďalšom poste slovami: „Vážení a milí práve sme prišli z výpovede z Polície z Nového Mesta nad Váhom, kde je riadne zaevidovaná výpoveď oboch dievčat v sprievode mojom ako zákonného zástupcu v sprievode matky druhého dievčaťa… Všetko je zaevidované od včerajšieho telefonátu na tiesňovú linku.“

Na naše otázky ohľadom danej situácie reagoval včera hovorca Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne. „Polícia danú vec preverila, pričom žiadne protiprávne konanie nebolo zistené,“ uviedol ohľadne pokusu o únos Pavol Kudlička.

-th- Ilustr. foto

REKLAMA