Úvod Aktuality Bezpečne s bielou palicou aj v Piešťanoch

Bezpečne s bielou palicou aj v Piešťanoch

REKLAMA

Za všetkým treba hľadať ženu. Guilly d´Herbemontovú. Osobné skúsenosti ju priviedli k úvahám, ako u nevidiacich znížiť nebezpečenstvo úrazu a tým aj ich závislosť na iných website. Inšpiráciou sa jej stali biele palice, ktorými policajti riadili dopravu na parížskych križovatkách. Ako oficiálny znak nevidiacich vo Francúzsku bola napokon biela palica prijatá v roku 1931, postupne sa rozšírila do celého sveta a dnes je aj napriek množstvu elektronických pomôcok najspoľahlivejším nástrojom na orientáciu nevidiacich 1987 free download. Od roku 1964 si na podnet Svetovej únie nevidiacich (WBU) pripomíname jej význam každoročne. Pätnásty október je totiž Svetovým dňom bielej palice 윈도우 10 아이튠즈 다운로드.

Na dôležitosť tejto pomôcky každoročne upozorňuje celoslovenská osvetová akcia Deň bielej palice.  Cieľom je zvýšiť informovanosť vodičov, bezpečnosť chodcov so zrakovým postihnutím a poukázať na princípy, ktorých dodržiavanie zaistí bezbariérovosť, prístupnosť a hlavne bezpečnosť verejných priestranstiev pre nevidiacich a slabozrakých. 

REKLAMA
Knebl
PN Taxi
Buenos pizza  burger
O čom bude tento ročník 멜론 차트 top 100 다운로드?

Priebeh dopravno-výchovnej línie akcie nečakajú tento rok žiadne zmeny: aktívni používatelia bielej palice budú na vybraných priechodoch pre chodcov signalizovať svoj úmysel prejsť na opačnú stranu cesty, dobrovoľníci udeľovať motoristom červené a čierne body a policajné hliadky stojace za priechodom chváliť či poúčať vodičov usim. Výchovný charakter akcie je zárukou, že v tento deň a za tento priestupok vyviaznu všetci bez pokuty. 

Stanovištia hliadok 15.10.2018 Deň bielej palice

10.00 - 12.00 - Trnava, Zelenečská ul.,

10.00 - 12.00 - Hlohovec, Pribinova ul 유니클로 화면보호기 다운로드. pri škole,

10.00 - 12.00 - Piešťany, Hlboká ul

-red- Zdroj: TS UNSS Ilustr. foto: -vv-

 

REKLAMA