Úvod Aktuality Betlehemské svetlo dorazí do Piešťan v sobotu, prinesú ho skauti

Betlehemské svetlo dorazí do Piešťan v sobotu, prinesú ho skauti

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Počas tohto víkendu čaká Betlehemské svetlo už tradičná cesta vlakmi po celom Slovensku 타짜맞고 다운로드. Slovenskí skauti ho postupne doručia na jednotlivé vlakové stanice, kam si poň môže prísť každý, kto má záujem. Svetlo sa prostredníctvom skautských dobrovoľníkov dostane do viac ako 330 slovenských miest a obcí a to aj na miesta, kde nie je priame vlakové spojenie 페인터 10 다운로드. Skauti spolu s lampášom dorazia do Piešťan na vlakovú stanicu v sobotu 23. decembra o 10.56 hodine na rýchliku Dargov. Betlehemské svetlo si môžu obyvatelia mesta odniesť z miestnych kostolov a poputuje aj po mikroregióne nad Holeškou Moyamo. V kostole svätého Štefana bude prístupné v nedeľu 24. decembra počas omše o 9.00 hodine, kam ho prinesú skauti.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Od skorého rána po celom Slovensku rozbehnú vlaky so skautskými posádkami, ktoré budú šíriť Betlehemské svetlo ľuďom 카카오톡 데스크탑 다운로드. V priebehu dňa doručia skauti svetlo do viac ako 330 miest a obcí na Slovensku, po 26 hlavných i vedľajších vlakových tratiach.

„Na vlakových staniciach, kam v sobotu dorazí Betlehemské svetlo, už budú čakať skauti s lampášmi a až do Štedrého dňa ho budú roznášať v jednotlivých mestách a obciach, do nemocníc, domovov sociálnej a opatrovateľskej starostlivosti, azylových domov, na sv 국악방송 다운로드. omše, alebo ho doručia k ľuďom priamo domov,“ povedal Marián Suvák, koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku. Ako doplnil, skauti svetlo roznesú aj do ďalších miest a okolitých dedín, ktoré nemajú vlakové spojenie, aby sa dostalo k čo najväčšiemu počtu ľudí 미션 디럭스 바이블 다운로드.

„Svetlo sa na svoju tohtoročnú púť vlakmi vydá odchodom rýchlika R811 Sitno, ktorý z Bratislavskej hlavnej stanice vyrazí minútu po ôsmej hodine rannej s príchodom do Košíc sedem minút po pol tretej focus subtitles. Po viac ako 11-hodinách a takmer 2 300 kilometrov cestovania dorazí 21:07 do svojej poslednej zastávky – Prešova osobný vlak 9120,“ povedal Marián Suvák 한컴타자연습 97 다운로드.

Tohtoročné zmeny oproti minulému roku sa týkajú len malého posunutia odchodov a príchodov vlakov, vo väčšine prípadov len v minútach 방사형 배경 다운로드. Jednu z najdlhších trás Bratislava – Žilina – Košice už tradične obslúži R605 Dargov s odchodom 10:03 a príchodom do cieľovej stanice 15:53 jvm 1.7 다운로드. Vlakmi budú pokryté aj regióny, kde prípojmi na hlavné trasy príde Betlehemské svetlo na Záhorie do Kútov a Skalice, na juh do Komárna, Nových Zámkov, Serede, Levíc, na Kysuce do Čadce, na Oravu do Trstenej, na Hornú Nitru do Prievidze a na východné Slovensko do Bardejova, Medzilaboriec, Prešova, Vranova nad Topľou, Humenného, Trebišova, Michaloviec a tiež až do Čiernej nad Tisou a Stakčína.

Svetlo sa tak vďaka skautským posádkam dostane všade, od Kútov na západe až po Čiernu nad Tisou na východe republiky. Počas tohto víkendu, v sobotu 23. decembra, vynesú skauti plamienok z Betlehema opäť aj na Lomnický štít a rovnako aj o deviatej hodine na Hrebienok a do Tatranského ľadového dómu.

Bližšie informácie o vlakových spojeniach s Betlehemským svetlom a miestach, kam si ho môže ktokoľvek prísť odpáliť, sú na webstránke www.betlehemskesvetlo.sk/mapa.

Slovenský skauting je jednou z najstarších organizácií pre deti a mládež na Slovensku a patrí k najaktívnejším. Svojím programom ponúka členom rôznorodé činnosti a aktivity, ktorých cieľom je nielen zábava, ale aj rozvoj zručností, vedomostí a hodnôt. V Slovenskom skautingu je v súčasnosti registrovaných takmer 7000 členov, ktorí pracujú v 100 skautských zboroch v takmer 50 okresoch. Slovenský skauting oslávil v roku 2013 svoju storočnicu. Jeho členovia budú aj tento rok, už po 28-krát, distribuovať Betlehemské svetlo po Slovensku.

-red/TS Slovenský skauting-

REKLAMA