Úvod Aktuality Betlehemské svetlo do Piešťan dorazí túto sobotu

Betlehemské svetlo do Piešťan dorazí túto sobotu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Betlehemské svetlo je od soboty 12. decembra na Slovensku, v Poprade ho slávnostne prijal prezident Andrej Kiska. Plamienok prevzal od skautskej delegácie na čele s náčelníkom Slovenského skautingu Petrom Linekom a koordinátorom Betlehemského svetla Mariánom Suvákom one mail. Jej súčasťou boli aj Tomáš Rusnačík, Maroš Kovalčík, Tadeáš Adamjak, Libor Klein, Vladimír Makara, Alex Šajtlava a Richard Král, ktorí získali titul Družina roka 2015 loadrunner. Skauti začnú svetlo v sobotu od skorého rána vlakmi roznášať po celom Slovensku a doručia ho až do 300 miest. Do Piešťan by malo doraziť o 10:52 rýchlikom Dargov smerujúcim do Košíc thumb mp3.

betlehemske-svetlo-2014-001

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Slovenskí skauti Betlehemské svetlo prevzali od rakúskych skautov počas slávnostnej ceremónie vo Viedni psp 정펌 다운로드. V nedeľu doobeda odovzdali svetlo počas svätej omše v Zakopanom poľským skautom a následne ho v Poprade prijal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska ps3 iso 한글 다운로드. Svetlo bude aj vďaka slovenským skautom tradične putovať cez celé Poľsko, pobaltské krajiny a Rusko až na Sibír. Betlehemské svetlo zažiari aj na najvyššie položenom obývanom mieste na Slovensku, na Lomnickom štíte 라벨양식 다운로드.

„Nech Betlehemské svetlo pokoja a mieru, ktoré som dnes prijal od skautov, pomáha šíriť lásku a pochopenie medzi rodinami nielen u nás na Slovensku, ale aj v celom dnešnom zložitom svete 영화 인크레더블 다운로드. Pekné sviatky,“ zaželal na svojom facebookovom profile ľuďom prezident Andrej Kiska.

Už 26. krát prinesú skautky a skauti na Slovensko Betlehemské svetlo. V sobotu, 12 스타크래프트 파이썬 다운로드. decembra, sa vo farskom kostole Neusimmering vo Viedni uskutočnila ekumenická slávnosť, na ktorej rakúski skauti odovzdali Betlehemské svetlo členom európskych organizácií, medzi ktoré patril aj Slovenský skauting 영화 꼭두각시 다운로드. Od tej chvíle Betlehemské svetlo začína svoju púť do krajín celého sveta.

V nedeľu, 13. decembra, v ranných hodinách priniesli slovenskí skauti Betlehemské svetlo do poľského Zakopaneho, kde ho zástupcovia Náčelníctva Slovenského skautingu a skauti zo Slovenska odovzdajú v doobedňajších hodinách na sv iriver plus 4. omši poľským skautom. Svetlo sa bude šíriť cez celé Poľsko, pobaltské krajiny do Ruska a na ďalekú Sibír. „Odovzdávanie Betlehemského svetla poľským skautom sa od vstupu Slovenska a Poľska do Európskej únie organizuje každoročne vždy na inej strane hranice. V minulom roku odovzdávali naši skauti svetlo na Slovensku, vo Svite” povedal Marián Suvák, koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku.

Betlehemské svetlo dievčatá a chlapci zo Slovenského skautingu postupne prinesú do domácností, nemocníc, azylových domov, domovov sociálnej a opatrovateľskej starostlivosti a kostolov, aby mohlo dotvárať atmosféru Vianoc. Distribúcie svetla sa každý rok dobrovoľne zúčastňujú stovky skautov a ich počet neustále rastie. Svetlo nesie posolstvo pokoja, lásky, mieru a jednoty – spoločných univerzálnych hodnôt vlastných ľuďom bez ohľadu na to, akého sú vierovyznania, ku ktorej cirkvi sa hlásia alebo či sú bez vyznania.

Slovenský skauting je jednou z najstarších organizácií pre deti a mládež na Slovensku a patrí k najaktívnejším. Svojím programom ponúka členom rôznorodé činnosti a aktivity, ktorých cieľom je nielen zábava, ale aj rozvoj zručností, vedomostí a hodnôt. V Slovenskom skautingu je v súčasnosti registrovaných 6400 členov, ktorí pracujú v 100 skautských zboroch v takmer 50 okresoch. Slovenský skauting oslávil v roku 2013 svoju storočnicu.

-lt/Zdroj: Tlačová správa Slovenský skauting-

REKLAMA