Úvod Aktuality Beckovský hrad otvárajú pre verejnosť, návštevníkov privíta aj drak Blundus

Beckovský hrad otvárajú pre verejnosť, návštevníkov privíta aj drak Blundus

REKLAMA

Stredoveký hrad Beckov bude od piatka 8 Warframe download. mája 2020 znovu sprístupnený. Vzhľadom na aktuálnu situáciu aj tu treba dodržiavať prísne hygienické a bezpečnostné opatrenia. Návštevníkov bude na nádvorí vítať najnovšia atrakcia – drevený drak Blundus Download Adobe Acrobat.

Ako uviedol výkonný riaditeľ záujmového združenia právnických osôb Hrad Beckov Peter Pastier, k otvoreniu hradu pre verejnosť pristúpili na základe uvoľňovania opatrení, ktoré v pondelok 5 우담바라 다운로드. mája predstavila vláda Slovenskej republiky.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
PN Taxi

„Brány tejto národnej kultúrnej pamiatky budú pre verejnosť otvorené každý deň od 9:00 do 18:00 윈도우 업데이트 다운로드. Vstupné počas najbližšieho víkendu (8.-10.5.) bude sezónne, následne počas pracovných dní bežné. Turisti budú mať k dispozícii bufet, suveníry a vinotéku od Ovocinára Hrehora zo Skalice 트릭아트 던전 다운로드. Na malých aj veľkých návštevníkov sa teší nový drak Blundus.“

Dreveného 6,5 metra dlhého, a takmer tonu vážiaceho draka ešte vo februári tohto roku dopravili k studni na hradné nádvorie žeriavom. Jeho autorom je rezbár Ladislav Ťažký z Borše.

Na dolnom nádvorí návštevníci nájdu obliehacie stroje – katapulty a jedinečné kováčske rekordy. V priľahlých objektoch sa nachádza Expozícia archeológie a stavebného vývoja opráv na hrade. V hradnej kaplnke môžu obdivovať repliku Beckovskej madony. Na hornom hrade býva obvykle počas víkendov k dispozícii dobová lukostreľnica.

Hrad Beckov ako vonkajšia turistická atrakcia spadá do 2. fázy uvoľňovania opatrení v súvislosti s novým koronavírusom. Vzhľadom na aktuálnu situáciu však budú pre návštevníkov platiť prísne hygienické a bezpečnostné opatrenia a expozície v priestoroch dolného nádvoria sú uzavreté.

Zdroj: Tlačová správa Hrad Beckov

REKLAMA