Úvod Aktuality Beckovský hrad otvárajú pre verejnosť, návštevníkov privíta aj drak Blundus

Beckovský hrad otvárajú pre verejnosť, návštevníkov privíta aj drak Blundus

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Stredoveký hrad Beckov bude od piatka 8 Warframe download. mája 2020 znovu sprístupnený. Vzhľadom na aktuálnu situáciu aj tu treba dodržiavať prísne hygienické a bezpečnostné opatrenia. Návštevníkov bude na nádvorí vítať najnovšia atrakcia – drevený drak Blundus Download Adobe Acrobat.

Ako uviedol výkonný riaditeľ záujmového združenia právnických osôb Hrad Beckov Peter Pastier, k otvoreniu hradu pre verejnosť pristúpili na základe uvoľňovania opatrení, ktoré v pondelok 5 우담바라 다운로드. mája predstavila vláda Slovenskej republiky.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Brány tejto národnej kultúrnej pamiatky budú pre verejnosť otvorené každý deň od 9:00 do 18:00 윈도우 업데이트 다운로드. Vstupné počas najbližšieho víkendu (8.-10.5.) bude sezónne, následne počas pracovných dní bežné. Turisti budú mať k dispozícii bufet, suveníry a vinotéku od Ovocinára Hrehora zo Skalice 트릭아트 던전 다운로드. Na malých aj veľkých návštevníkov sa teší nový drak Blundus.“

Dreveného 6,5 metra dlhého, a takmer tonu vážiaceho draka ešte vo februári tohto roku dopravili k studni na hradné nádvorie žeriavom. Jeho autorom je rezbár Ladislav Ťažký z Borše.

Na dolnom nádvorí návštevníci nájdu obliehacie stroje – katapulty a jedinečné kováčske rekordy. V priľahlých objektoch sa nachádza Expozícia archeológie a stavebného vývoja opráv na hrade. V hradnej kaplnke môžu obdivovať repliku Beckovskej madony. Na hornom hrade býva obvykle počas víkendov k dispozícii dobová lukostreľnica.

Hrad Beckov ako vonkajšia turistická atrakcia spadá do 2. fázy uvoľňovania opatrení v súvislosti s novým koronavírusom. Vzhľadom na aktuálnu situáciu však budú pre návštevníkov platiť prísne hygienické a bezpečnostné opatrenia a expozície v priestoroch dolného nádvoria sú uzavreté.

Zdroj: Tlačová správa Hrad Beckov

REKLAMA