Connect with us

Aktuality

Beckov ožil a láka davy turistov

Published

on

Reklama

Dva roky neprístupný hrad otvoril po rekonštrukcii svoje brány. Návštevníci Beckova sa 19. a 20. mája presvedčili, že dlhé čakanie stálo za to.

[singlepic id=29625 w=320 h=240 float=right]Aj vďaka priaznivému počasiu ich tam od rána prichádzali stovky. Za zvýhodnené vstupné sa dostali na novú vyhliadkovú vežu a pozreli si dolné nádvorie, ktorého podobu rekonštrukcia najviac zmenila. Pribudli tam repliky pôvodných domov, v ktorých kedysi sídlili remeselníci.

Reklama

Vďaka nim to počas otváracieho víkendu vyzeralo ako v stredoveku. Kováč kul podkovy, gazdiné v dobovom oblečení pripravovali jednoduché ale chutné jedlá a rytieri sa chystali brániť hrad proti nepriateľom. Počas oboch dní čakal návštevníkov pestrý program – turnaj v lukostreľbe, šermiarske súboje, stredoveká hudba, turnaj majstra kováča v hode nákovou, brušné tance a ohňostroj.

Navštíviť hrad sa oplatí počas celého leta, niečo sa tam bude diať takmer každý víkend. Naplánované sú divadelné aj filmové predstavenia, tvorivé dielne, remeselné trhy, zabíjačka a na jeseň aj púšťanie šarkanov.

Reklama

[nggallery id=1657]

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články