Aktuality
Beckov ožil a láka davy turistov
Dva roky neprístupný hrad otvoril po rekonštrukcii svoje brány. Návštevníci Beckova sa 19. a 20. mája presvedčili, že dlhé čakanie stálo za to.
[singlepic id=29625 w=320 h=240 float=right]Aj vďaka priaznivému počasiu ich tam od rána prichádzali stovky. Za zvýhodnené vstupné sa dostali na novú vyhliadkovú vežu a pozreli si dolné nádvorie, ktorého podobu rekonštrukcia najviac zmenila. Pribudli tam repliky pôvodných domov, v ktorých kedysi sídlili remeselníci.
Vďaka nim to počas otváracieho víkendu vyzeralo ako v stredoveku. Kováč kul podkovy, gazdiné v dobovom oblečení pripravovali jednoduché ale chutné jedlá a rytieri sa chystali brániť hrad proti nepriateľom. Počas oboch dní čakal návštevníkov pestrý program – turnaj v lukostreľbe, šermiarske súboje, stredoveká hudba, turnaj majstra kováča v hode nákovou, brušné tance a ohňostroj.
Navštíviť hrad sa oplatí počas celého leta, niečo sa tam bude diať takmer každý víkend. Naplánované sú divadelné aj filmové predstavenia, tvorivé dielne, remeselné trhy, zabíjačka a na jeseň aj púšťanie šarkanov.
[nggallery id=1657]
Text a foto: Martin Palkovič

-
Názory3 týždne ago
Riaditeľ ZŠ M.R. Štefánika v Piešťanoch reaguje na informácie, ktoré odzneli na zastupiteľstve, otvoreným listom
-
Kultúra4 dni ago
Zaniknuté kúpele mieria do Piešťan
-
Názory2 týždne ago
Stručné poznámky obyvateľa Piešťan k článku „Piešťanský aquapark – večná téma“
-
Aktuality3 týždne ago
Neďaleko Drahoviec má vyrásť veterný park. Bližšie bude k iným obciam