Connect with us

Aktuality

Aupark si na reguláciu počtu áut vybral nezvyčajnú metódu

Published

on

Reklama

Žiaden zo slovenských Auparkov si za vstup na parkovisko nepýta 50 centov. Počet áut regulujú iba v Košiciach – tri hodiny zdarma, potom 1 euro za každú začatú.

[singlepic id=39582 w=520 h=340 float=center]

Reklama

Desiatky ľudí pracujúcich v centre mesta symbolická cena pravdepodobne neodradí od toho, aby na parkovisku nákupného domu nechávali svoje autá celý deň. Práve obmedzenie počtu áut je podľa kompetentných dôvodom zavedenia parkovného. Poplatok 50 centov budú musieť platiť všetci vodiči od 4. februára s výnimkou tých, ktorí sa nezdržia dlhšie ako 10 minút.

„Naše analýzy a pozorovania nám hovoria, že máme z roka na rok viac áut na parkovisku. Preto sme sa rozhodli túto situáciu regulovať,“ uviedol riaditeľ piešťanského Auparku Jozef Recska.

Reklama

Parkovisko napriek tomu zostane najlacnejším v Piešťanoch. Vodiči, ktorí tam svoje autá nechávajú pravidelne, ušetria pri kúpe parkovacej karty. Napríklad za 120 vstupov zaplatia 50 eur. Oproti bežnej cene teda dostanú 20 vstupov zdarma.

Karty budú v predaji na Informáciách. Už teraz stoja na každom podlaží parkoviska pri výťahoch automaty. Jeden je aj pri detskom kútiku. Od pondelka by mali byť všetky funkčné.

Okrem piešťanského Auparku platia za parkovanie iba v Košiciach. Počas týždňa sú prvé tri hodiny zdarma, ale každá ďalšia začatá hodina stojí vodičov 1 euro. V Žiline a Bratislave platí systém voľného parkovania.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič/ts

Populárne články