Úvod Aktuality Arcibiskupa Bezáka podporia koncertom a diskusiou

Arcibiskupa Bezáka podporia koncertom a diskusiou

REKLAMA
Mlyny

Verejnosť stále stojí za odvolaným trnavským arcibiskupom Róbertom Bezákom. Už v nedeľu 21. októbra sa v Hlohovci v parku pri Vlastivednom múzeu uskutoční koncert spojený s verejnou diskusiou. Začiatok je o 14.00 h.

Pod veľkokapacitným stanom pre 500 ľudí zahrá skupina Janais. Na tému  „Spiritualita spoločenstva v Cirkvi a prínos Mons. Róberta Bezáka“ budú diskutovať František Mikloško, František Múčka, Andrej Škubla a Leopold Jablonský. Po prestávke s vystúpením skupiny Janais budú diskutujúci odpovedať na otázky z publika. Program ukončia modlitbou a požehnaním.

Plantex samozber Jahody

Podporovatelia Róberta Bezáka sa zhromaždeniach vyjadrujúcich mu dôveru zišli už niekoľkokrát. Hlasy za vysvetlenie dôvodov jeho odvolania neutíchajú ani po ukončení petície, ktorú podpísalo vyše 11 600 ľudí. V Českej republike vznikla web stránka na jeho podporu. Jej súčasťou je dopis Svätému otcovi, ktorý môže podpísať každý. Píše sa v ňom: „My, dolu podpísaní českí a slovenskí kresťania, otca arcibiskupa Bezáka vnímame ako dobrého pastiera, ktorý miluje Krista a Cirkev a má veľkú úctu i k Vám, nástupcovi sv. Petra. Dosvedčujeme, že dokáže slovom i príkladom podávať evanjelium dnešnému svetu. Inšpirácia jeho osobnosti nás vedie k prehĺbeniu našej lásky ku Kristovi a k Cirkvi. Preto táto láska nám pomáha prekonávať sklamanie z jeho odvolania, ktorému nerozumieme.“

Text: M. Palkovič Foto titulka: Martin Hesko

REKLAMA