Connect with us

Aktuality

Archeologický tábor na Tematíne nie je pre každého

Published

on

Reklama
Reklama

Občianske združenie sa Hrad Tematín pomáha zrúcanine blízko Piešťan netradičným spôsobom. Odvážnym dobrovoľníkom ponúka prácu v tvrdých podmienkach.

[singlepic id=29129 w=320 h=240 float=right]Organizátori letného archeologického tábora na Tematíne hľadajú odvážlivcov, ktorí chcú stráviť dva týždne medzi múrmi zrúcaného hradu a pričiniť sa na jeho obnove: „Ponúkame tvrdú prácu vysoko v horách, nedobudnutie nových poznatkov a zručností, prirodzené počasie, domáce jednlo, miesto v stane, dobrú partiu ľudí, dlhé diskusie pri ohni a pocit sebarealizácie.“

Chcú osloviť aj odvážlivcov, ktorých už nebaví práca v pohodlí kancelárie. Hľadajú dobrovoľníkov, ktorí pomôžu odkryť odkazy našich predkov a neboja sa bojových podmienok.

Každý, kto si to chce vyskúšať, môže poslať na adresu tematin@tamatin.eu svoj životopis a zamyslenie v čo verí, v čo dúfa a čo si myslí, že zahŕňa pojem osobnosť.

Reklama

„Veľmi radi by sme boli, keby počas slnečného víkendu z  počtu približne 300 návštevníkov denne, by bolo pár ľudí ochotných sa čo i len na hodinku zapojiť. Bolo by to veľmi pekné a veríme, že aj oni by z hradu odchádzali s iným pocitom ako keď odchádzajú len s pozdravom,“ povedal Mojmír Choma z OZ Hrad Tematín v článku, ktorý sme uverejnili nedávno.

Pozrite sa ako ako prebiehajú opravy hradu Tematín:

[nggallery id=1539]

Text: MP Foto: tematin.eu

Populárne články