Úvod Aktuality Anketa k útoku v parku – vzrastá u nás extrémizmus?

Anketa k útoku v parku – vzrastá u nás extrémizmus?

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Partia šiestich mladíkov v lyžiarskych kuklách, z ktorých im bolo vidno iba oči, napadla pri Kine Fontána v utorok 15. septembra dvojicu mužov, vracajúcu sa domov z nočného premietania počas festivalu Cinematik. Podľa informácií o tom, ako sa útok odohrával, skupina naň bola pripravená a svoje obete si vybrala, zrejme, len na základe vzhľadu (mali brady) 파이어폭스 유튜브 mp3 다운로드. Niektoré z komentárov na našej FB stránke sa venovali tomu, že počas koncertu sa v Žiwell Cinematik bare pohybovala skupinka dohola ostrihaných mladíkov. Čo si o tom myslia Piešťanci: Vzrastá vlna extrémistického a agresívneho správania alebo sa jedná o jednorazový čin agresívnych výrastkov 곤지암 영화 다운로드? Zisťovali sme v krátkej ankete.

CAM00589_resize

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Útočníci nadávali mužom do „feťákov“ a pri soche pred Domom umenia sa na druhý deň našiel nakreslený hákový kríž. Hákové kríže a číslo 88, ktoré odkazuje na známy fašistický pozdrav, sa v priebehu roka objavili aj v okolí školy na Brezovej ulici. Polícia zatiaľ prípad preveruje ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu Genie map. Zaň hrozí iba pokuta.

Podpora a propagácia skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd je však podľa Trestného zákona závažným trestným činom a sadzby odňatia slobody sa podľa závažnosti konania pohybujú od 6 mesiacov do ôsmych rokov.

 

brezová 3brezová 2

brezová

Naš krátka anketa pozostávala z dvoch otázok:

Ako vnímate minulotýždňový útok organizovanej šestice páchateľov You and Ied the first term? Zaznamenáva podľa vás extrémizmus v Piešťanoch nárast alebo ide o niečo ojedinelé?

„Neviem, či extrémizmus v Piešťanoch zaznamenáva nárast, lebo v Piešťanoch prakticky nežijem už od roku 2003. A ako to vnímam? Takéto správanie nemá čo robiť vo vyspelej spoločnosti (neviem, či môžem napísať “ v demokratickej“). Páchatelia takýchto trestných činov by mali byť posudzovaní veľmi prísne – keď takéto prejavy nezarazíme v zárodkoch, neskôr sa nám to môže vymknúť spod kontroly Direct 3D download. Určite by som netvrdil, že je to niečo bezvýznamné“  hovorí Michal.

„Nie je to nevýznamné, aj keď je to podľa mňa skôr ojedinelé, respektíve ja som sa nestretla s ďalšími prejavmi extrémizmu v PN za posledné obdobie. Teda nejako nevnímam nárast. Avšak to túto situáciu nezľahčuje. Aby sa nestalo, že keď je to ojedinelé, netreba tomu venovať pozornosť a keď sa to tu rozmnoží tak si povieme, že toho už je veľa a nedá sa s tým nič robiť, alebo si jednoducho povieme, že je to už bežné,“ myslí si Daniela 바키 2018 다운로드.

„Často chodím v noci domov zo ŽiWllu a nikdy sa mi nič podobné nestalo. Je síce pravda, že chodím len okrajom parku. Prečítala som si teraz ten článok a je to veru celkom desivé, no dúfam, že to fakt boli len nejakí jednorazoví idioti, snažiaci sa niečo dokázať a možno spraviť zlé meno Cinematiku,“ tvrdí Lenka.

„Vonkajší svet je obrazom nášho vnútorného sveta. Je jeho odrazom. Ako v malom, tak aj vo veľkom/celosvetovo/. Ak mali páchatelia na to nejaký dôvod, mohli sa inšpirovať na jednom z filmov roll shop. Ja som tiež extrémista. Prejavujem lásku a pokoru, vďačnosť a súciť. ONI prejavili násilie, ktoré je u páchateľov vyvolané strachom. Ďalší rozmer je, že podobná alebo rovnaká vibrácia priťahuje rovnakú. Inak povedané, čo zaseješ, to žneš. A to nielen na poli, ale aj v dennodennom živote. A preto sa nedá paušalizovať, či je to tak alebo tak. Slovami Budhu – Nie som boh aby som to súdil,“ vyjadruje svoj názor ďalší Michal 공유기 펌웨어 다운로드.

„Čo sa týka tohto, videli sme viacerí pred Cinematik barom asi štyroch a viac holohlavých chlapcov (pseudonáckov), čiže by som sa nedivil, keby to boli oni. Čo sa týka otázky. Keďže bývam vo Vrbovom a aj pracujem mimo Piešťan, ťažko poctivo odpovedať. Nemyslím si, že extrémizmus v Pn je na vzostupe, aj keď takéto niečo vždy človeka zaskočí a nahnevá bitbucket 소스. Verím, že to bol ojedinelý prípad nudiacich sa debilkov. Keby to mám porovnať napríklad so situáciou v 90-tych rokoch v PN tak teraz to je určite kľudnejšie, vtedy tu behalo rozhodne viac „skinheadov“ a bolo to horšie. Či to je ojedinelé? Pokiaľ si spomínam, tak takéto niečo sa udialo ani neviem kedy naposledy, no tvrdiť, že to je nevýznamné nie je na mieste 봉신연의 다운로드. Rozhodne chyba polície, či už mestskej alebo štátnej. Na MFF by mala podľa mňa robiť pravidelne „jazdy“ okolo objektov kde sa premieta, hrá hudba. Respektíve v širšom okolí a to hlavne okolo parku, ten je dosť veľký a tmavý,“ odpovedá Maťo.

„Určite sa zvyšuje agresivita, takisto neviem, že by Piešťany kedy mali organizovanú extrémistickú skupinu, ktorá by sa okrem chorých názorov prejavovala aj takto. Viem, že toto nie je jediný útok tejto skupiny, aj keď sa ďalší, o ktorom viem nedostal ani do novín ani na políciu. Podľa môjho názoru išlo o rovnakú skupinku, ktorá si vyhliadla kamaráta s dredmi, sledovali ho cestou domov a zmlátili ho. Mali na to rovnaký dôvod ako u spomínanej dvojice mužov – vraj je feťák. Zastavilo ich len vyrušenie náhodného okoloidúceho – keby neutiekli, mohlo to dopadnúť horšie ako monoklom. Myslím si tiež, že polícia nepodniká dostatok krokov jednak preventívnych, ani vyšetrovacích. Ale to nie je novinka,“ uvádza Petra.

„Myslím, že to nie je extrémizmus. Skorej niečo ojedinelé, ale zase by som nepovedal, že je to nevýznamné, podľa mňa bezpečnosť by mala byť na prvom mieste a s priateľkou sme riešili slovenskí policajti versus policajti v USA, ktorí vlastne majú na starosti jednotlivé bloky a každý toho svojho tam pozná a oni ich. Potom majú ľudia aj iný pohľad na nich, ale to som mierne odbočil. Každopádne nám napadlo spraviť také safety zóny, teda zóny, kde by ľudia mohli prísť, ak by sa cítili v nebezpečenstve, aj keď na Slovensku a v PN by to bolo asi odvážne ale why not,“ navrhuje Rasťo.

Podľa väčšiny názorov oslovených spomenutý útok má znaky extrémizmu a rozhodne ho netreba bagatelizovať. Ak by ste teda v budúcnosti spozorovali podozrivé správanie alebo zaregistrovali prítomnosť agresívne pôsobiacej skupiny, radšej preventívne a hlavne rýchlo, kontaktujte políciu na linke 158. Možno tým predídete nečakanému napadnutiu a zachránite niekoho alebo tiež seba pred vážnymi zraneniami.

-red-

REKLAMA