Úvod Aktuality Akvapark v Piešťanoch vraj môže byť do roka od získaní povolení realitou

Akvapark v Piešťanoch vraj môže byť do roka od získaní povolení realitou

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Investor Zdeněk Zemek dnes 20. apríla informoval na tlačovej besede v mestskej knižnici o zámere výstavby akvaparku v Piešťanoch. Majiteľ kúpeľov Darkov a termálneho parku vo Veľkých Losinách na Morave prevádzkuje okrem iného aj autobusovú dopravu, podniky hutníckeho a strojárenského priemyslu a zamestnáva viac ako štyritisíc ľudí soil too. Vodný zábavný park by mal vzniknúť na ploche asi siedmych hektárov pri poliklinike a pokiaľ sa podarí vyriešiť stavebné povolenia a legislatívne kroky potrebné k čerpaniu termálnej vody, mohol  by vraj stáť do dvanástich mesiacov Puyopuyo mp3.

IMG_4371_resize

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Štúdia architektonickej kancelárie Secco, ktorá projektovala aquapark vo Veľkých Losinách

REKLAMA

kia-042015-500

„Máme záujem v tejto lokalite vybudovať termálny akvapark alebo termálne kúpalisko s celoročnou prevádzkou What abouting. Samozrejme to znamená obrovské plus pre obyvateľov Piešťan, okolia a aj návštevníkov. Piešťany sú síce mesto malé z hľadiska počtu obyvateľov, ale veľké z hľadiska svojej povesti a svojho mena,“ povedal o dôvodoch, prečo si vybral naše mesto Zdeněk Zemek Wow background download.

Akvapark by mal vznikať v troch krokoch. Prvým je výstavba samotného parku, následne by k nemu mali byť pričlenené ubytovacie kapacity a na záver, ak všetko pôjde dobre by sa mal k welness pridať aj liečebný  program rainbow songs. Pri výstavbe počíta investor s nákladmi desať miliónov eur a areál by mal po dostavaní vytvoriť približne 100 pracovných miest.  Investorovi vraj ponúkli kúpele na kúpu hotel Slovan, ale po nákladoch spojených s vlastným vrtom a prostriedkami, ktoré už vložil do pozemkov pri poliklinike, túto možnosť zamietol gta san andreas 다운로드.

IMG_4288_resize

„Odvŕtali sme vrt hlboký 1200 metrov a z tohto vrtu sme získali samotok geotermálnej vody o výdatnosti 11 až 11,5 litra za sekundu s teplotou na ústí sedemdesiat dva až sedemdesiat štyri stupňov Celzia… My sme na tom vrte urobili kompletné skúšky a teraz v podstate prebieha proces legislatívy alebo legalizácie odberu tejto vody a vybudovanie alebo realizáciu investičného zámeru,“ povedal o vrte geológ Miroslav Kráľ 리버스월드 다운로드.

Podľa neho je voda z tohto vrtu dokonca „čistejšia“ ako kúpeľná, ktorá vyviera z pieskového podlažia. Na otázku z pléna potvrdil, že vrt má spoločný zdroj s kúpeľnými prameňmi Letters Century program. Napriek tomu si myslí, že čerpanie vody v kúpeľoch nebude nijako ohrozené, nakoľko tie momentálne čerpajú 2/3 objemu kapacity svojich vrtov, teda asi 20 litrov za sekundu 아크로니스 트루이미지 2014 다운로드. Pár litrov, ktoré by mali podľa Zemekovcov využívať oni, kúpeľný kolos nepocíti, ani keby pramene „spolupracovali“. Podľa Zemeka mladšieho je dokonca ich vrt oveľa vzdialenejší ako napríklad vrt pri bývalom Vojenskom kúpeľnom ústave, preto by kúpele nemal nijako ohroziť bad guy. Napriek tomu ešte chystajú odborné skúšky, ktoré by mali preukázať skutočné následky čerpania termálnej vody.

Investor chce výstavbu ukončiť čo najskôr a dúfa v dohodu tak s kúpeľmi ako aj ostatnými štátnymi orgánmi. V prvom rade pôjde o Inšpektorát kúpeľov a žriediel a Štátnu kúpeľnú komisiu, ktorá povolenie na čerpanie vody udeľuje.

Ako neskôr Zdeněk Zemek priznal, k Piešťanom ho priviedli aj spomienky ešte z detstva, keď sa sem chodil s rodičmi kúpavať na Evu. Taktiež spomenul, že aquapark na Morave je využitý celoročne a predstavuje dobrú podnikateľskú investíciu.

IMG_4388_resize IMG_4380_resize IMG_4369_resize IMG_4368_resize IMG_4363_resize IMG_4361_resize IMG_4343_resize IMG_4310_resize IMG_4246_resize IMG_4239_resize

Text a foto: -lt-

REKLAMA