Connect with us

Aktuality

100 jarných kilometrov otvorilo 100 turistov

Published

on

Reklama
Reklama

V sobotu 1. apríla predpoludním zaplnili kopec Ahoj na Banke desiatky turistov. Spoločne otvorili už 61. ročník turistického podujatia 100 jarných kilometrov, za ktorým stojí Klub mladých turistov a TJ Bezovec Piešťany. Deti okrem opekania súťažili aj v hrách, na ktoré sa po desaťročiach zabudlo.

Registrácia prebiehala od 11. do 13. hodiny. Turisti prichádzali z Piešťan, Banky, Moravian, Ducového aj z Vrbového. „Prišlo sem asi sto turistov, z nich bolo zaregistrovaných osemdesiat. Na výber je pestrá škála trás – modrá, zelená, červená aj žltá. Dĺžka trás je 8, 15 a 20 kilometrov,“ povedal predseda organizačného štábu Jaroslav Mihalik z TJ Bezovec. Turistické podujatie organizuje už od roku 1961.

Po opekaní špekáčikov, klobások a slaniny súperili deti v kohútích zápasoch. Pravidlá hry s viac ako dvestoročnou tradíciou spočívajú v tom, že deti skáču vo vyznačenom priestore na jednej nohe a snažia sa súpera prinútiť postaviť sa na obe nohy alebo ho vytlačiť von. Neskôr sa volila kráľovná jari Vesna, ktorou sa stala Maruška Fialová. Všetci účastníci dostali diplomy a víťazi súťaží k tomu aj vecné ceny.

Reklama

Pre turistov, ktorí absolvujú 100 kilometrov peši alebo dvojnásobnú vzdialenosť na bicykli, je prichystané malé prekvapenie. Bližšie informácie nájdete na webstránke Rezortu Piešťany.

-text a foto: vv; foto č. 1 a č. 2: Tomáš Uhrin-

Populárne články