Connect with us

Ako vybaviť

Ako vybaviť: Súpisné a orientačné číslo domu

Published

on

Reklama

Číslovanie stavieb upravuje Vyhláška Ministerstva vnútra SR č. 31/2003 Z. z. K určeniu súpisného a orientačného čísla je potrebné vyplniť žiadosť adresovanú mestskému úradu. Za vybavenie si radnica poplatok neúčtuje.

[singlepic id=38996 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Tabuľku so štvormiestnym súpisným číslom obstaráva na vlastné náklady Mesto Piešťany. Tabuľku s orientačným číslom hradí stavebník. Taktiež zabezpečuje ich pripevnenie na budovu. Okrem Žiadosti o určenie súpisného a orientačného čísla treba na klientské centrum mestského úradu priniesť aj kolaudačné rozhodnutie, doklad o preukázaní vlastníctva pozemku a geometrický plán.

Reklama

Tabuľky so súpisným číslom majú biely podklad a čierne písmo, orientačné čísla sú odlíšené červenou. Podľa Zuzany Šiškovej z mestského úradu nie je v príslušnom zákone uvedené, že musia byť použíté iba bežné smaltové tabuľky: „Občania si dávajú zhotoviť aj iné druhy tabuliek ako sú naše, jedná sa skôr o okrasné čísla, nakoľko sa boja, že si poškodia fasády nových domov.“

Je však dôležité umiestniť súpisné a orientačné čísla vedľa seba tak, aby boli z ulice dobre viditeľné a nepôsobili rušivo na vzhľad budovy.

Text a ilustr. foto: MP

Populárne články